piątek, 11 sierpnia 2017

Dziewczyna z Brooklynu - Guillaume Musso


Zdjęcie trzech zwęglonych ciał, torba wypakowana banknotami, fałszywe dowody tożsamości... 

Kiedy Raphaël poznaje sekret swojej narzeczonej, odchodzi oszołomiony bez słowa. Wszystko, co o niej wiedział, okazuje się być ułudą. Świadectwa podwójnego życia Anne przekreślają wszystko, co do tej pory stworzyli, ale czy na pewno? Czy coś, co wydarzyło się bardzo dawno temu może przekreślić lata, które ich łączyły? Raphaël wraca, po Anne nie ma jednak śladu... 

Trudno ocenić dorobek autora po przeczytaniu zaledwie dwóch jego książek, ale czuję, że Guillaume Musso zagości u mnie na dłużej. Pisarz ma dar do budowania atmosfery i prowadzenia akcji na dwóch równoległych torach. Mamy obraz śledztwa prowadzonego przez Raphaëla oraz jego kolegę, byłego policjanta. Każdy doszukuje się innych szczegółów, w obu przypadkach sprawa dotyka coraz bardziej zaskakujących osób.

Dziewczyna z Brooklynu to opowieść o walce i woli przetrwania. O przeszłości, której nie da się zmienić, ale też o teraźniejszości, którą możemy dowolnie kształtować. Trzymająca w napięciu, przekonująca, dodatkowo z bardzo dobrym zakończeniem. Serdecznie polecam! 
                    Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1724,3917,dziewczyna-z-brooklynu-.html
Guillaume Musso "Dziewczyna z Brooklynu"  
Ilość stron: 368
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Jak na razie za mną tylko jedna książka tego autora. Ale fabuła tej mnie zaintrygowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Generalnie sama tematyka wydawałaby się nie do końca mi pasować, ale nie czytałam jeszcze żadnej powieści Musso, co chciałabym nadrobić. Dodatkowo powieść zbiera masę pozytywnych opinii, więc chyba dam się namówić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka niesamowicie mnie zaskoczyła przez moje okładkowe skojarzenie ze Sparksem. Czekałam na historię miłosną, a tu thriller i to jaki dobry!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem właśnie po lekturze tej książki i wywarła na mnie ogromne wrażenie - powieść jest rewelacyjna i zgadzam się z Twoją recenzją :)
  Pozdrawiam :)
  http://tworze-czytam-fotografuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń