17:28

Halla Norðfjörð w Cafe Bergson

Kawiarnia w centrum miasta, dokładnie taka, jakie lubię najbardziej - kameralna i skromna. W środku sala wypełniona po same brzegi - tłum, czekających na występ słuchaczy. Wtem na scenę wychodzi ona - Halla Norðfjörð, złotowłosa dziewczyna z gitarą. Bez oślepiających świateł i pompatycznego show. Tylko jej głos oraz instrument. Tyle wystarczy by zadziała się magia. 


12 komentarzy:

 1. Na filmiku widać, że udało się jej stworzyć niesamowity klimat....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na żywo jest najlepsza. płyta też mi się podoba, ale brakuje na niej piosenek po islandzku -w ojczystym języku śpiewa tylko na EP-kach.

   Usuń
 2. Wyobrażam sobie jak fajna atmosfera musiała panować na tym koncercie... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Islandczycy mają to muzykowanie gdzieś we krwi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cała północ żyje muzyką, malarstwem, kulturą ogólnie. zamiast leżeć przed tv, szukają kreatywnego zajęcia na długie zimowe dni :)

   Usuń
 4. Takie koncerty lubię najbardziej - kameralnie, skromnie, pięknie... i w takich miejscach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w Cafe Bergson byłam po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni - spodobała mi się idea Kuchni społecznej, stąd możliwe, że 28-go znowu tam wstąpię.

   Usuń
 5. smęci i tyle

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta cisza wśród publiczności mówi wszytko. Mam swoich idoli i marzy mi się aby być na podobnym kameralnym koncercie, ale również nie byłabym zwiedzona, gdybym akurat natrafiła tak jak Ty na występ tej utalentowanej kobiety. Nie powaliła mnie, ale naprawdę przyjemnie jej sie słucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. słucham bardzo różnej muzyki - jednego dnia nie wychodzę poza rzeczy akustyczne, a następnego młócę death metal. takim oto sposobem w poniedziałek byłam na Halli, a wcześniejszym koncertem był Behemoth. w obu przypadkach liczy się oddanie, temu co się tworzy.

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger