08:49

Ocalałe - Sager Riley

Początkowo były we trójkę - Lisa, Sam i Quincy. Jedyne, które przeżyły, jedyne, które ocalały.

Ma świetnie prosperujący blog kulinarny, chłopaka, mieszkanie oraz szufladę pełną tajemnic. Od czasu masakry w Pine Cottage, Quincy jest w gruncie rzeczy cieniem dawnej siebie. Uzależniona od xanxu, przestraszona każdym nadchodzącym dniem. Od początku wsparciem była dla niej Sam, pierwsza, której media nadały przydomek Ocalałej. Teraz, gdy Sam popełniła samobójstwo, wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a walka zaczęła się na nowo.

Ocalałe to thriller, który dopiero na końcu udowadnia ile jest warty. Poznajemy trzy dziewczyny, które łączy podobna historia - uczestnictwo w masakrze i zainteresowanie ze strony mediów. Blizny na ich ciałach są śladem, jednak czegoś więcej. To świadectwo woli przetrwania oraz metod na różne formy ucieczki.

Sager Riley stworzyła książkę, która ciekawi od pierwszej strony, ale nie jest tak magnetyczna, jakbyśmy tego chcieli. Dla mnie idealny thriller zbudowany jest jak powieść Zanim zasnę - prawda i domysły łączą się w nim w jedno, a my zarywamy noc by dowiedzieć się, która wersja zwycięży. Tu harmonię zaburza postać Lisy, tempo akcji pozostaje jednak zbyt wolne, byśmy obgryzali paznokcie ze zdenerwowania.

Ocalałe to dobra książka, ale po szumie obejmującym internet oczekiwałam od niej więcej. 

Sager Riley "Ocalałe"
Ilość stron: 350
Wyd. Otwarte
Ocena: 4/6
Premiera: 27 września 2017

3 komentarze:

 1. Opis mnie zaciekawił, szkoda tylko, że tempo akcji takie wolne...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomimo pewnego niedosytu, który odczuwasz czuję potrzebę przeczytania powyższej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo wszystko warto jednak po tę książkę sięgnąć. "Ocalałe" wciąga i faktycznie - zakończenie udowadnia, jak świetnym jest thrillerem. Polecamy szczególnie fanom tego gatunku. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger