08:38

Chłopiec z latawcem - Khaled Hosseini


Najsłynniejsza książka afgańskiego pisarza. Człowieka, który nie boi się szczerze opowiadać o swoim kraju, a zwłaszcza o panoszącej się w nim przemocy.

Chłopiec z latawcem to opowieść trudna lecz pouczająca. Pełna emocji historia dwójki chłopców, Amira i Hasana, których połączyła przyjaźń, pomimo faktu, iż jeden jest służącym drugiego. Niestety, pewnego dnia podczas konkursu puszczania latawców, dochodzi do zdrady - zdarzenie to daje początek prawdziwej katastrofie. Teraz, po 20 latach spędzonych w Ameryce, Amir wraca do rządzonego przez Talibów Afganistanu, aby stawić czoła gnębiącym go mrocznym sekretom i po raz ostatni postarać się znaleźć szansę odkupienia. 

Khaled Hosseini przechodzi w tej książce samego siebie. Nie wiem, jak jest to możliwe, ale jego czułość na emocje innych, to coś niesamowitego. Jeszcze bardziej szokująca jest umiejętność przelania ich na papier, co w porównaniu z czytaną niedawno powieścią Ishiguro, stawia tego drugiego w dodatkowo negatywnym świetle.

Chłopiec z latawcem to wyjątkowa rzecz o przyjaźni, rodzinie oraz miłości usiłującej odkupić dawne błędy. Mocna, szokująca, silnie zapada w pamięć.

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1754,4018,gra-singli.html
Khaled Hosseini  "Chłopiec z latawcem"
Ilość stron: 416
Wyd. Albatros
Ocena: 5,5/6

3 komentarze:

  1. Myślę, że to książka idealna dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie też jest idealna, w ogóle wszystko, co związane jest z Afganistanem powinno być jak najszerzej nagłaśniane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce oraz o autorze. Chyba będę musiała to zmienić, bo "Chłopiec z latawcem" wydaje się bardzo ciekawym tytułem. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger