10:06

Apartament w Paryżu - Guillaume Musso

Dwoje nieznajomych w jednym mieszkaniu. Spuścizna malarska nieżyjącego artysty, zbrodnia poczyniona dziecku oraz obrazy warte miliony.

Dwa tygodnie do świąt Bożego Narodzenia. Paryż tonie w korkach, potęgowanych przez ogólnonarodowy protest. Gaspard nienawidzi tego miejsca, marzy tylko o tym, by przez strugi deszczu przedostać się do wynajętego mieszkania. Z Madeline rzecz się ma zupełnie inaczej. Paryż napełnia ją energią. Uwielbia tu przyjeżdżać i tym razem ma nadzieję, nie będzie inaczej. Komplikacja pojawia się tuż za progiem, ktoś omyłkowo wynajął jej mieszkanie drugiej osobie. Tak Gespard i Madeline zostają na siebie skazani, ale jest coś, co zacieśni ich relacje. 

Wynajęty przez nich apartament był własnością Lorenza - artysty, którego twórczość przerwała krwawa tragedia. Podobno przed śmiercią namalował jeszcze trzy prace, w co wierzy niewielu. Jeśli te obrazy istnieją, tylko Madeline może je odnaleźć. Podobnie, jak mordercę, który zabił jego syna. 

Historia zbrodni i rodzącego się szaleństwa. Obsesji, która pochłania i niszczy wszystko dookoła. Czy była policjantka i dramatopisarz mają szansę odkryć prawdę? Z jakimi potworami przyjdzie im się zmierzyć?

Guillaume Musso to pisarz, którego dopiero poznaję. Za mną raptem trzy jego książki i wciąż nie potrafię jednoznacznie go ocenić. Na początku historii bardzo lubi zwodzić - obiecuje coś w stylu romansu z klasycznym dramatem, po czym wywraca akcję do góry nogami i sięga po triki z rasowego kryminału. W Apartamencie jest tajemnica, prywatne śledztwo i końcówka, której się nie spodziewamy.

Świetna napisana powieść na letnie eskapady. Polecam!

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1754,4018,gra-singli.html
Guillaume Musso "Apartament w Paryżu"
Ilość stron: 400
Wyd. Albatros
Ocena: 4,5/6
Premiera: 1 sierpnia 2018r.

5 komentarzy:

 1. Mam ogromną chrapkę na tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Musso to jeden z moich ulubionych pisarzy, uwielbiam jego książki i na każdą czekam z niecierpliwością! tę zamierzam sobie kupić w przyszłym miesiącu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę mieć na uwadze, to już druga recenzja tej książki znaleziona przeze mnie w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki Musso, więc z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przygoda z Musso dopiero przede mną, ale jakoś ciągnie mnie do tych książek, ciekawa jestem jak mi się spodobają...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger