05:00

Księga zwierząt niemalże niemożliwych - Caspar Henderson

Zadawać by się mogło, że najdziwniejsze stworzenia drzemią w naszej wyobraźni. Wszystkie te wielogłowe stwory, istoty na dwóch nogach... Caspar Henderson udowadnia, że to jednak natura, najbardziej potrafi nas zaskoczyć. Jego książka to atlas stworzeń, które są nierzeczywiste - logika niby przeczy ich istnieniu, a jednak mimo wszystko stąpają po Ziemi. 

Ich katalogowanie odbyło się za pośrednictwem grup, do których należą. I tak mamy m.in. strunowce, gąbki, mięczaki i oczywiście ssaki. Przy czym na największe uznanie zasługuje oprawa samej książki. Jej zdobienia, ilustracje, wszystkie małe elementy, które sprawiają wrażenie, że ma się w dłoniach jakąś starą, tajemną księgę.

Księga zwierząt niemalże niemożliwych to wyprawa do świata organizmów innych niż wszystkie. To przyjemność odkrywania, to źródło podziwu i fascynacji. Idealny prezent dla każdego, zakręconego na punkcie biologii dzieciaka. Polecam! 


Caspar Henderson "Księga zwierząt niemalże niemożliwych"
Ilość stron: 450
Wyd. Marginesy
Ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. o wow! super! czy to książka, która tez spodoba się dzieciom? pytam bo tematyka w sam raz dla Syncia tylko nie wiem czy forma adekwatna do wieku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko zależy ile syn ma lat. lektura samodzielna to myślę, że tak od 12 lat w górę. młodsi raczej będą mieć trudności.

   Usuń
  2. syn ma 6 i świra na punkcie zwierząt szczególnie tych dziwnych :) póki co ja mu czytam :)

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger