13:49

Kolczaste łzy - S.A. Cosby


Dwójka byłych więźniów, którzy swoje mają za uszami. Ike jest czarny i od wyjścia na wolność walczy by być prawym obywatelem. Buddy nadal zadaje się z półświatkiem, ale z racji tego, że jest biały, więcej uchodzi mu płazem.  Bohaterowie, to też ojcowie, których synowie tworzą parę. W ich świecie nie ma zrozumienia dla takich związków, stąd też wiążące ich relacje można nazwać co najmniej skomplikowanymi. Kiedy jednak  nieznanych dla nikogo przyczyn Isiah i Derek zostają zastrzeleni, nie pozostaje im nic innego, jak ruszyć na polowanie, nie bacząc na środki.

Książka ma w sobie klimat z filmów Tarantino. Jest dużo krwi i furii, ale wyważonej z refleksją. To nie tylko dwójka rządnych zemsty ludzi, to para ojców, która zawiodła swoje dzieci. I chociaż na odkupienie win jest już zdecydowanie za późno, chcą by morderca zapłacił za swoje czyny. Drodze do sprawiedliwości towarzyszą strzały i wybuchy, czytelnik jednak znakomicie się przy tym bawi. 

Kolczaste łzy to w domyśle historia o nierównościach społecznych, ale opowieść o zadość uczynieniu i próbie przyznania się do błędów.

Gangsterska książka z sercem, odbezpieczoną bronią i zaciśniętą pięścią - po to by wymierzyć cios, ale i aby bić się w pierś. 


S.A. Cosby "Kolczaste łzy"
Ilość stron: 368
Wyd. Agora
Ocena: 5/6

1 komentarz:

Copyright © Varia czyta , Blogger