21:25

Miłość wyczytana z nut - Aleksandra Tyl

Miłość wyczytana z nut to idealna lektura dla poprawienia humoru. Zgrabnie, bez popadania w przesyt, opisuje życie współczesnych „prawie – trzydziestolatek” i co najważniejsze wciąga nas w ich losy.

Eliza jest młodą i pełną życia kobietą. Uwielbia pracę z dziećmi, w końcu ma własne mieszkanie oraz przyjaciółkę na którą zawsze może liczyć. Do tej pory doskwierała jej tylko samotność serca, ale i to zmieniło się z chwilą spotkania dwóch mężczyzn: przystojnego lekarza oraz romantycznego skrzypka. Obaj starają się o względy dziewczyny, ale każdemu brakuje w tym ogłady. Jeden za dużo myśli o sobie, drugi ciągle buja w obłokach. Zrządzenie losu sprawia, że Eliza szybko musi podjąć decyzję, ale za czyim głosem ma pójść? Serca czy rozumu?

Wczytując się w książkę mamy poczucie jakby jej bohaterowie żyli wokół nas. Postacie są wiarygodne, pozbawione marudności oraz najzwyczajniej w świecie sympatyczne. Autorce nie można odmówić drygu do tworzenia płynnej fabuły, i co najbardziej mnie ucieszyło, brak w niej fałszywie budowanej dramaturgii, której jedyny cel to wprowadzanie zamętu. Faktem jest, że trochę to oklepane. Finał też jest z góry z wiadomy, ale dałam się porwać. Co więcej, spodobało mi się i chcę jeszcze.

Wydaje mi się w literaturze tego typu nie jest ważna puenta historii, lecz droga do niej prowadząca. W przypadku Miłości wyczytanej z nut ta mija nam bardzo szybko, a barwna rodzina Elizy dodaje jej pozytywnej iskry. Serdecznie polecam.


Aleksandra Tyl „Miłość wyczytana z nut”
Ilość stron: 304
Wyd. Prozami
Ocena: 4/6

15 komentarzy:

 1. Mimo dość pozytywnej oceny, na razie spasuję.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wręcz przeciwnie, bardzo mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj, okładka ciekawa, ale treść zupełnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja również chętnie przeczytam tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Swego czasu rozglądałam się za tą książką, ale potem o niej zapomniałam, dopiero dziś dzięki twej recenzji znów przypomniała mi się owa pozycja i podczas najbliższej wizyty w bibliotece muszę się o nią zapytać wreszcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z przyjemnością przeczytam. Wydaje się być lekka, ale wciągająca. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie się też bardzo podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na początku nie byłam zainteresowaną tą książką, ale teraz zaczyna mnie do niej ciągnąć. Chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam 'Aleję Bzów' tej autorki, książka podobała mi się, wykreowane postacie również były sympatyczne i co najważniejsze wiarygodne, bez zbędnego słodzenia, więc rozejrzę się za 'Miłością...' :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na sympatyczne lektury z dobrymi puentami nigdy nie mam dość :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Może kiedyś sięgnę, jeśli poprawi humor.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta książka może być całkiem ciekawa:) Chętnie po nią sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajna okładka :)
  Muszę się zapoznać z książkami Pani Tyl :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger