11:04

Lustrzany świat Melody Black - Gavin Extance


Melody Black pojawia się w książce w bardzo niewielkim stopniu, jest właściwie poboczną postacią, ale jak sami dobrze wiemy, drobne rzeczy najsilniej na nas wpływają. 

Abigail William natyka się pewnego dnia na zwłoki sąsiada. Biedak zmarł w swoim mieszkaniu, jednak ani ona, ani jej chłopak, nie odczuwają w żaden sposób jego straty. Właściwie bardziej ją niepokoi brak uczuć, niż tragedia, która zdarzyła się za ścianą. Badając tę sytuację, Abigail trafia na teorię zwaną "małpim kręgiem", analizowanie której, uruchamia szalony bieg kolejnych zdarzeń.  

Lustrzany świat Melody Black to przyjemna, przesycona czarnym humorem książka. Gavin Extence kolejny raz mnie nie zawiódł, ale klimatem, a zawłaszcza puentą, obie powieści diametralnie się od siebie różnią. Melody jest bardziej osobista, osadzona w psychologii. Nie brak w niej absurdów, jednak w ogólnym rozrachunku nazwałabym ją wnikliwym portretem kobiety, a nie rozrywkową opowiastką.

Książka o chorobie i rodzącym się strachu. Poważniejsza niż Alex Woods, ale równie dobra. Zapewniam - jest na co czekać.

Gavin Extence "Lustrzany świat Melody Black"
Ilość stron: 316
Wyd. Literackie
Ocena: 5/6
Premiera: 14 stycznia 2016

14 komentarzy:

 1. Czarny humor przemawia do mnie zawsze i wszędzie. Alexa jeszcze nie czytałam, więc chyba po niego sięgnę najpierw, ale i Melody będę miała na uwadze. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alex zrobił na mnie większe wrażenie, ale Melody też jest dobra - trzeba je oceniać w dwóch różnych kategoriach.

   Usuń
 2. Zgadzam się z Tobą :)

  Warto czekać!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem ciekawa czym Gavin zaskoczy mnie następnym razem.

   Usuń
 3. A ja spamuję i serdecznie zapraszam Cię do akcji "Wędrująca książka", którą organizuję. Więcej szczegółów w linku: http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2015/12/wedrujaca-ksiazka.html

  Serdecznie pozdrawiam i życzę cudownego Nowego Roku!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za zaproszenie, jednak w tym roku nie będzie czasu na podobne akcje, nawet na zwykłe czytanie będzie ciężko kilka godzin zaleźć.

   Usuń
 4. Esencja książki w kilku zdaniach, właśnie dziś komus pisałam, że tylko Ty tak potrafisz. Wierzę, że jest na co czekać i wbrew wcześniejszym obawom, dam książce szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) jakoś nie lubię się rozpisywać. dzięki zwięzłej formie z fabuły za wiele się nie zdradzi, a sedno i tak zostanie przekazane. opinia ma być pomocą, a nie streszczeniem książki - zerkając co ludzie sądzą o Gavinie znalazłam jedną reckę Melody, jeżeli ktoś ją uważnie przeczytał, powieści nie ma już co brać do ręki ;/

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger