16:44

Pszczoły - Trefl Joker Line [gra karciana]

Czasu wolnego u mnie ostatnio, jak na lekarstwo, ale możliwości poznania najnowszej gry marki Trefl Joker Line nie mogłam sobie odmówić. 


Pszczoły przychodzą do nas w małym, zgrabnym pudełku. W środku znajdziemy 50 kart oraz parostronicową instrukcję. Podstawową zaletą zestawu są piękne ilustracje oraz łatwość z jaką przyswaja się jego zasady. Zabawę przewidziano dla dwójki graczy. Pojedynek rozgrywa się między pszczołami i trzmielami. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kwiatów (pyłku), poprzez uzyskanie przewagi liczebnej w kolumnach kart, a przy okazji wykonanie, wylosowanej wcześniej, tajnej misji. Talią można przemieszczać się we wszystkich kierunkach, nie można jednak zostawiać pustych przestrzeni, ani poruszać kart przeciwnika.
 
Z ręką a sercu przyznam, że gry karcianej nie miałam w rękach już dobrych parę lat, ale Pszczoły z miejsca mnie przekonały - najpierw szaloną zawartością paczki (dziękuję Pani Sylwio!), potem dopracowaniem, a w końcu frajdą płynącą z zabawy.


Gra jest idealna by zabierać ja ze sobą na wyjazdy - poręczna, a zarazem trudna do zgubienia. Do rozgrywki wystraszą raptem dwie osoby, a rozdanie trwa kilkanaście minut. Pojedynek w samochodzie również jest możliwy - szerokość siedzenia wystarczy by wyłożyć rozdanie :)

Idealna dla wielbicieli pszczelich opowieści i nie tylko! Gorąco polecam!


Trefl Joker Line "Pszczoły"
Wiek: +8
Liczba graczy: 2 
Czas rozgrywki: 15 minut

7 komentarzy:

 1. Na ile punktów byś ją oceniła? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super gra. Nie tylko dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Keep on writing, great job!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pszczoły" to gra świetnie wydana i zapewniająca wciągającą rozrywkę. Wystarczy niewiele miejsca, więc to doskonały tytuł na ostatnie wakacyjne wyjazdy. Zdecydowanie polecamy! ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger