17:22

Perfect day - Romy Hausmann„Jestem córką domniemanego mordercy, który przez ostatnie trzynaście lat rzekomo uprowadził i zabił dziewięć małych dziewczynek”. Byłam przy aresztowaniu. Policjanci rzucili się na niego, zakuli w kajdanki i wyprowadzili, ale to przecież nie może być prawda. To wielka i absurdalna pomyłka.   

Ann rozpoczyna śledztwo, by jak najszybciej przekonać wszystkich o niewinności swojego ojca.   

Perfect day to książka o uczuciach, ich odczuwaniu, przeżywaniu oraz ich braku. to historia straty i prób odzyskania kontroli. Ann jest bardzo zdeterminowana w swoich poszukiwaniach. Nie baczy na konsekwencje, co rusz wpędzając w tarapaty nowe osoby. Jest to typ bohaterki, której do końca nie uda nam się zrozumieć, ale będziemy ją podziwiać za wytrwałość.    

Sama zaś powieść mile mnie zaskoczyła swoim tempem i zwrotami akcji. Na dodatek wydarzenia w Lesie Bawarskim to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, ukazujący jak strata dziecka może wpływać na ludzi.   

Ta historia, która prócz rozrywki stara się przekazać czytelnikowi też coś więcej i wyczulić go na pewne, społeczne problemy i myśle, że autorce bez problemu się to udało.  

Romy Hausmann "Perfect day"
Ilość stron: 416
Wyd. W.A.B.
Ocena: 5/6
Premiera: 8.02.2023r.


4 komentarze:

  1. Zawsze chętnie sięgam po książki, które zwracają uwagę czytelnika na problemy społeczne. Zapisuję sobie ten tytuł na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa propozycja. Może polecę znajomej, która lubi podobne książki. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Być może i ja przeczytam tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger