20:52

Kawa i papierosy, czyli poranek po bardzo ciężkiej nocy - Damian Łukowiak

Lekka, szalona historia o grupie przyjaciół, który mieszkają razem w lofcie w Nowym Jorku. Na co dzień zmagają się ze swoją codziennością - pracą lub jej brakiem, nowymi zleceniami, wywiadami, graniem koncertów. Wszystko zmienia jedna rozmowa w takcie której Maggie otrzymuje list z wypowiedzeniem najmu i nakazem opuszczenia w mieszkania wciągu dwóch miesięcy.

Dlaczego miasto nagle uznało, że już ich tam nie chce? Kto i jakie plany ma wobec budynku? Misz masz osobowości w stylu Friends z czworonogiem na pokładzie.  

Kawa i papierosy to typowa letnia opowieść na urlop. Zabawna, pełna suspensu, z mnóstwem nawiązań do wydarzeń z popkultury, filmu i internetu. Świetnie się bawiłam wyłapując newsy o Jamesie Charlesie, jego dramie z Tati, serialu Crown. Ha! Jest nawet nawiązanie do Tove i Muminków!

Im jednak dalej w lekturę, tym dowiadujemy się o bohaterach nowych rzeczy. Wiemy z jakimi tragediami się mierzyli, dlaczego ktoś musi się ukrywać, a ktoś inny nie znajduje akceptacji w rodzinie. Pod płaszczykiem komedyjki tkwią ludzkie dramaty, a książka zaczyna zyskiwać nieco na głębi.

Przyjemna, niezobowiązująca. W sam raz do podróżnej torby.

 

Damian Łukowiak "Kawa i papierosy, czyli poranek po bardzo ciężkiej nocy"
Ilość stron: 304
Wyd. Nocą
Ocena: 4/6

2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie przeczytać, pozdrawiam .

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że jeżeli będę potrzebowała niezobowiązującej lektury to zastanowię się nad tą książką.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger