17:18

Górskie szlaki. 101 zaskakujących miejsc w Polskich górach - Tomasz Habdas

Góry to zdecydowanie moje miejsce na ziemi. Nie wiem czy to wynika z faktu, że mieszkam u podnóży Beskidów, ale sympatia do tego regionu wzrasta bezustannie z roku na rok. 

Górskie szlaki Tomasza Habdas to książka ciekawa nawet dla doświadczonego piechura. Opisuje ona miejsca mniej znane i mniej oczywiste, niż inne standardowe przewodniki. Prócz szlaków poznajemy tu miejscowe legendy, historię budynków, a nawet fakty dotyczące II Wojny Światowej. Dowiadujemy się kim jest Liczyrzepa, gdzie leży polski biegun zimna, w jakim miejscu znajdziemy kolorowe jeziora, ruiny zamków, nieczynne kopalnie czy dawne baseny. Jest nawet zagadka zabójstwa dwójki studentów z 1997 roku.

Książka daje niesamowitą okazję nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale zachęca do zgłębiania informacji o samym regionie. Sprawia, że prócz wspomnień ze szlaku, wracamy z dodatkowymi przeżyciami. Bo jeśli wydaje Wam się, że góry to tylko las i skały, to musicie uważniej się rozejrzeć. 

Góry skrywają wiele tajemnic. Z pomocą Tomasza Habasa część z nich możemy odkryć sami. 

Świetna, nietypowa, zaostrzająca smak przygody książka.

 

--- Góry Izerskie, Karkonosze, ziemia Kłodzka, Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, Wyspowy, Makowski, Niski, Sądecki, Gorce, Bieszczady, Pieniny, Tatry i Spisz --


Tomasz Habdas "Górskie szlaki. 101 zaskakujących miejsc w Polskich górach"
Ilość stron: 384
Wyd. Znak Koncept
Ocena: 5/6


2 komentarze:

  1. Ja z kolei przepadam za Morzem do gór mam dość blisko, pozdrowienia .

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie zajrzałabym do tej książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger