14:29

Astrid Lindgren - Susanne Lieder

Fabularyzowana biografia Astrid Lidngren, to w zasadzie zarys najważniejszych wydarzeń w jej życiu. Książka pozwala zajrzeć do życia autorki, poznać, jakie mogły być jej słowa, zachowanie, jakie obawy wiązała z przeprowadzką do Stockholmu, opuszczeniem rodzinnego domu, czy oddaniem syna pod cudzą opiekę. 

Z tej historii wyłania się portret osoby niezwykle rodzinnej, empatycznej, czułej na dziecięce potrzeby. Osoby, która nigdy nie epatowała bogactwem, która do końca pozostała wierna swoim ideałom, choć jej życie, szczególnie to uczuciowe, nie należało do prostych. 

Tak naprawdę o życiu Astrid wiadomo niewiele. Pisarka bardzo broniła swej prywatności. Tym cenniejsze stają się pozycje takie, jak ta. Uchylające rąbka tajemnicy, pozwalające wejrzeć za kotarę publicznych wystąpień.

Jej proza jest odzwierciedleniem beztroskiego dzieciństwa. Odwagi, która w niej drzemała, umiejętności cieszenia się chwilą i stawiania czoła wszelkim przeciwnościom. Astrid to postać legendarna, a jej książki jeszcze długo będą niosły to świadectwo.

Piękna, ciekawa i zdecydowanie zbyt krótka. Polecam ogromnie.

 

Susanne Lieder "Astrid Lindgren"
Ilość stron: 300
Wyd. Marginesy
Ocena: 5/6 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Varia czyta , Blogger