16:10

Konkursy i nowości wydawnicze

Zapowiedzi wydawnictwa Akcent:

Od czasu tragicznej śmierci żony detektyw Kimmo Joentaa każdego roku spędza samotnie święta Bożego Narodzenia. Szklanka mleka i butelka wódki pomagają mu przetrwać srogą fińską zimę. Tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie jednak wyglądało tak, jak zaplanował sobie Joentaa.
Scenariusz wydarzeń zmienia się, gdy u drzwi Joenty pojawia się młoda prostytutka. Jakiś czas później kolega Joenty, patolog, zostaje odnaleziony martwy, a najpopularniejszy fiński prezenter Kai Petteri Hämäläinen ledwo uchodzi z życiem.
Okazuje się, że patolog kilka tygodni przed śmiercią był gościem talk-show Hämäläinena. Kimmo Joentaa zaczyna rozmyślać nad śmiercią lekarza. Dlaczego popularny talk-show, który dla milionów widzów stanowi dobrą rozrywkę, mógł w kimś wywołać taką wściekłość, że popchnął go do popełnienia zbrodni?
 
Bohater książki Andreïa Makine’a, Eliasz Almeida, przechodzi przez życie, będąc świadkiem bestialstwa na granicy ludzkiej wytrzymałości. Poznaje hipokryzję i okrucieństwo rewolucji. Towarzyszenie Almeidzie w jego wędrówce przez ogarnięte rewolucyjną gorączką kraje XX wieku pokazuje, że tylko dzięki miłości można pozostać człowiekiem i zachować godność wbrew barbarzyństwu otaczającego świata…
Na przykładzie aktualnych stosunków między Afryką a krajami europejskimi autor w drastyczny sposób ukazuje mechanizmy rządzące działalnością międzynarodowych organizacji pozarządowych – korupcję oraz egoistyczną walkę o wpływy.
„Ludzka miłość” jest powieścią wstrząsającą – w naturalistyczny sposób pokazuje okrucieństwo, przynosząc jednak pełne nadziei przekonanie, że podążanie za humanistycznymi ideałami jest możliwe.

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr.
Dla państwa Kluftingerów ma to być krótki, odprężający wypoczynek w górach, którym chcą się cieszyć mimo towarzystwa dość specyficznego małżeństwa Langhammerów. Zimowy weekend w pięknym górskim hotelu w Allgäu z atrakcją w postaci sztuki kryminalnej na żywo zapowiada się naprawdę ciekawie. Niestety początkowa zabawa szybko przeistacza się w rzeczywistość, gdy jeden z gości hotelowych zostaje zamordowany. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Na domiar złego szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie…. Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

 Konkursy Sztukatera:

7 komentarzy:

 1. może wezmę udział w konkursie, trzeba spróbować szczęścia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa książki "Ludzka miłość". Jeśli chodzi o konkursy - uwielbiam je :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zapowiedzi, bardzo interesuje mnie "Zima lwów" i "Szczodre gody" . Pozostaje czekać do premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od jakiegoś czasu czekam na Wagnera. Po "Milczeniu" od "Zimy lwów" trochę oczekuję...

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Nowy konkurs na Sztukaterze! Chętnie się zapoznam xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zainteresowała mnie "Ludzka miłość", gdyż wiąże się poniekąd ze studiami, które zaczynam od października - stosunki międzynarodowe ;) A jeśli chodzi o konkurs to może wezmę udział, jak znajdę trochę czasu - praca, czytanie, recenzje, zakupy(moja szafa świeci pustkami;P) ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele interesujących książek. Oby tylko czasu wystarczyło. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger