18:18

Niech to się nigdy nie kończy - Åke Edwardson

Lato – pora roku będąca synonimem beztroski oraz czasu, kiedy wszystko wydaje się być dużo łatwiejsze. Dni mijają na rozgrzanej słońcem plaży, noce pulsują światłem ulicznych dyskotek. Są jednak na świecie ludzie zdolni bezwzględnie wykorzystać tę chwilę nierozwagi.

Kiedy w miejskim parku zostaje zgwałcona nastoletnia dziewczyna, nikt nie ma wątpliwości, że On powrócił. Ten sam schemat napadu, podobne narzędzie zbrodni oraz cel. Sprawa wygląda inaczej tylko w jednym aspekcie – Jeanette udało się przeżyć. Zszokowana zdaje się niewiele pamiętać. Sznur ściskał jej gardło, ciało było wgniecione w ziemię, a do uszu docierało niezrozumiałe mamrotanie...

Do sprawy przydzielony zostaje Erik Winter. Szef i chluba miejscowego wydziału policji, który szybko odkrywa cienką nić powiązań między podobnymi napadami sprzed lat. Niestety skupienie nad aktami utrudnia mu groźny wypadek w rodzinie partnera.

Niech to się nigdy nie kończy nie jest powieścią o dzielnym komisarzu, który łapie przestępców. To wielowymiarowa historia o ludziach i ich osobistych tragediach, które sięgają dużo dalej niż ramy prowadzonego śledztwa. Poczynając od Janette, poprzez jej rodziców, znajomych aż do współpracowników Winter’a. Wszyscy skrywają za pazuchą mroczne sekrety i unikają stawienia im czoła.

I mimo, że nie jest to najlepszy kryminał jaki w życiu czytałam, to styl Edwardson’a zdołał mnie do siebie przekonać. Akcja toczy się żwawo, postacie są przekonywujące, a fabuła trzyma dobry poziom i nie powinna nikogo zawieść. Nie miałam okazji poznać tomów serii, ale przy najbliższej okazji z pewnością to nadrobię.


Åke Edwardson „Niech to się nigdy nie kończy”
Ilość stron: 368
Wyd. Czarna Owca
Ocena: 4,5/6

21 komentarzy:

 1. Edwardsona na pewno muszę poznać. Mam w domu pierwszą część i tylko czeka na chwilę czasu. Powoli dojdę i do "Niech to się nigdy nie kończy"..
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie jestem po lekturze :) Serial oparty o powieści tego autora zasługuje również na uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba coś dla mnie. Z chęcią się skuszę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry kryminał nie jest zły :). Chętnie go przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za kryminałami książkowymi. Kiedy widzę krew nic mi się jest, ale kiedy o niej czytam jest mi niedobrze. Taki mały paradoksik.

  Pozdrawiam serdecznie, Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dawno już nie czytałam żadnego kryminału a ten przedstawiasz w bardzo pozytywnym świetle, dlatego chętnie rozejrzę się za nim w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tylko dokończę inne serie kryminalne to wezmę się za książki tego autora. Póki co muszę trochę przystopować ze skandynawskimi historiami. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem Ci, że mam podobne odczucia po przeczytaniu tej książki ;)
  Nie należy ona do najlepszych kryminałów, które miałam okazję przeczytać, jednak autor posiada w sobie bakcyla, który nie pozwala czytelnikom przejść obok siebie obojętnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi całkiem zachęcająco:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie czytałam żadnej książki z Czarnej Serii, ale w końcu muszę się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 11. To raczej nie moje klimaty, wątpię, żebym kiedyś po nią sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super się zapowiada, ciebie przekonał, należy do Czarnej Seri, muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za kryminałam, zupełnie nie moje klmaty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Do kryminałów przekonasz mnie zawsze. Będę go szukac.

  OdpowiedzUsuń
 15. recenzja zachęcająca, z pewnością przeczytam ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Zazdroszczę! :) Uwielbiam kryminały a Czarna Seria cieszy się ogromną popularnością :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam małe problemy z Bloggerem i nowe notki na moim blogu nie pojawiają się na Waszym pasku bocznym. Jeśli wiesz co na to poradzić, będę ci wdzięczna, a na razie zapraszam cię na przeczytanie nowej recenzji:

  papierowyazyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Kolejna pozytywna recenzja książki pochodzącej z serii Czarna seria. Koniecznie muszę zapoznać się z ta książką i innym z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli Milenium mi się spodoba to i po tę sięgnę ;D

  OdpowiedzUsuń
 20. Zaczęłam czytać książkę i na 10 kartek przed końcem poddałam się. Proste, wręcz irytujące, dialogi. Słabo zarysowane postacie. Czyta się z myślą "niech to się już skończy".

  OdpowiedzUsuń
 21. Tej powieści daleko szwedzkiej czołówki. Przynajmniej w moim odczuciu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger