09:25

Rysowanie postaci - Andrew Loomis


Biblia rysunku. Niesamowicie wydana i dopracowana tak, że zapiera czytelnikowi dech w piersiach, książka opisująca teorię i praktykę rysowania ludzkich postaci, autorstwa Andrew Loomisa wgniata w ziemię zawartą w niej wiedzą. Ha! Właściwie nie tyle o wiedzę tu chodzi, co o umiejętności i precyzję z jaką oddaje się każdy mięsień, ścięgno i kości. 

Rysowanie postaci to ponad 200 stron porad i wskazówek, jak za pomocą węgla wywołać czary. Wielokrotnie rozpływałam się już nad tego typu kompozycjami, ale jeszcze żadna książka nie była tak dopracowana i zwyczajnie piękna. W kolejce na opinie czeka Rysunek Betty Edward, ale te pozycje dzieli tak ogromna przepaść jakościowa, że nie śmiem nawet wstawić ich obok siebie. 

Loomis miażdży konkurencję i stąpa po ich szczątkach. Jeżeli kiedykolwiek chcieliście aplikować na wydział plastyczny albo interesujecie się szkicem, nie możecie tej pozycji ominąć. Będzie to dla was krok milowy w zdobywaniu umiejętnościach, albo zimny prysznic na pozbycie się złudzeń.

Mnie opadła szczęka, że można mieć taką precyzję w dłoniach i tak prosto o tym opowiadać. Fenomenalnie wydana, dopracowana, zniewalająca książka!


Andrew Loomis "Rysowanie postaci"
Ilość stron: 204
Wyd. Zysk i S-ka
Ocena: 6/6

10 komentarzy:

 1. Oj, ale z zewnątrz wygląda świetnie. Jak będę miała więcej pieniędzy to chętnie taki egzemplarz przygarnę :) Kiedyś rysowałam, parę dobrych lat temu i niedawno znowu powróciłam do tego. Ale postacie (głównie twarze) to moja zmora :)

  http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moje zabawy z ołówkiem zawsze były czysto matamorskie. talentu mi brak, jednak na piękne szkice u mnie zawsze znajdzie się miejsce.

   Usuń
 2. Ja mam dwie lewe ręce do rysowania czegokolwiek:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proste formy dobrze mi wychodzą, jednak ludzie postacie to już za skomplikowana technika.

   Usuń
 3. wygląda nieziemsko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałoby mi się coś takiego. Piękna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy dla kompletnego beztalencia taka książka będzie przydatna? Choć trochę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. będzie. cudownie nacieszy ona już same Twoje oczy :)

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger