14:04

W krainie srebrnej rzeki - Sofia Caspari


Kraj, który miał być dla nich rajem, staje się piekłem na ziemi. Obca i nieprzychylna dla tubylców Argentyna, przyjezdnym pokazuje jeszcze surowsze oblicze. Bez pracy, perspektyw, bez nadziei na lepsze jutro - oto świat do którego wracamy w drugiej części sagi Sofi Caspari - sagi niesamowicie prowadzonej i zbudowanej tak, że porywa nas od pierwszego rozdziału.

Wszystko zaczyna się od Franka i Miny, których łączy uczucie, mimo sprzeciwu ich zwaśnionych rodzin.On jest parobkiem na usługach jej bezwzględnego ojczyma, ona molestowaną dziewczyną przez przyrodniego brata. Kiedy Frank oskarżony zostaje o morderstwo, zmuszony jest uciekać by ocalić swe życie. Tak rozpoczyna się podróż przez argentyńskie stepy, śladami kolejnych postaci, ich rozczarowań i rozkoszy.   

Jest coś w pisaniu Caspari dogłębnie prawdziwego, że jej wierzę od początku do końca. Pisarka ma niesamowitą umiejętność przykuwania uwagi i porywania czytelnika w swój świat. Na dodatek personalnie jest bardzo życzliwą osobą, a jej spotkanie na Targach Książki jeszcze długo będę wspominać. 

Kraina srebrnej rzeki nic mnie nie rozczarowała. To nadal ten sam poziom i szerokie spektrum emocji. Opowieść o brutalności, ale też o wielkich pokładach wiary i miłości. Gorąco polecam.

Sofia Caspari podczas Targów Książki w Krakowie

Sofia Caspari "W krainie srebrnej rzeki"
Ilość stron: 536
Wyd. Otwarte
Ocena: 5/6

17 komentarzy:

 1. Okładki tych książek widzę ostatnio wszędzie, a tak naprawdę nic nie wiedziałam o fabule. Sagi lubię bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okładki są przepiękne, a i sama seria jest niesamowicie napisana. zachęcam do lektury!

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że wydano już drugi tom. Będę musiała przeczytać, bo pierwszy był wspaniały. Prawdziwy i pełny emocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niby bym nie powiedziała,że autorka jest Niemką. niemieccy autorzy od zawsze wydawali mi się bardzo powściągliwi w formie i przekazie, a w sadze aż kipi od emocji.

   Usuń
 3. Po tak wielu pozytywnych opiniach na temat twórczości autorki nie wyobrażam sobie nie poznać chociażby jednej jej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. gorąco polecam. szczególnie jeśli podoba Ci się proza w stylu Ptaków ciernistych krzewów.

   Usuń
 5. Cudowne okładki, choć co do treści... Jeszcze trochę się waham :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie sama nigdy nie skusiłabym się na te książki, ale przekonałaś mnie! Szkoda, że nie miałam okazji poznać autorki na targach :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że autorka jeszcze nie raz przyjedzie do Polski.

   Usuń
 7. Nie wiedziałam, że Caspari była na Targach. Pierwsza część bardzo podobała się mojej mamie i na pewno będzie się domagała kupna "W krainie srebrnej rzeki" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale piękne te okładki a sama treść wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem jak i kiedy, ale słyszałam że to dobre książki. Mam tom drugi, tom pierwszy chyba tak. Tylko ten czas....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. książki są bardzo, bardzo dobre, więc jak zaczniesz na pewno szybko je skończysz.

   Usuń
 10. Kuszą mnie bardzo te książki :) i jeszcze te ich piękne okładki :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger