czwartek, 27 października 2016

Sekta - Michael Katz Krefeld


"Może w świecie potrzebna jest dawka zła, żeby reszta mogła funkcjonować normalnie? Może to rodzaj wentylu bezpieczeństwa dla szaleństwa? Kac Pana Boga?" 
                                                             Ravn, s.121 

Sekta, to kolejna, już trzecia część przygód prywatnego detektywa, Thomasa Ravnsholdta. Seria ta w moim odczuciu cały czas trzyma wysoki poziom, a jej najnowsza odsłona jeszcze podwyższa postawioną poprzeczkę. 

Nasz były policjant obecnie zajmuje się dorywczą pracą w rozwiązywaniu różnych spraw zleconych przez prawnika Lohmana. Nie ma jednak już sił na dalszą współpracę. Wciąż gnębi go sprawa Evy, a jego częste wizyty w Wydrze kończą się porannym kacem. Dostaje jednak zlecenie od Ferdinanda Mesmera, aby odnaleźć jego syna Jakoba. Początkowo niechętny, zgadza się przyjąć zadanie. Droga do Jakoba okazuję się jednak bardzo zawiła, a fakty jakie wychodzą na jaw stają się coraz bardziej przerażające. Nie ma już odwrotu, Ravn musi stawić czoła Wybrańcom Boga. 

Lubię Ravna, który mimo wielu słabości, stara się osiągnąć cel zgodnie ze swoim sumieniem. Często żałuje podjętych decyzji, ale widać przez to, że nie są mu one obojętne. Akcja początkowo toczy się wolno, ale do tego przyzwyczaiły mnie już dobre skandynawskie kryminały. W końcu następuje zwrot akcji i od tego momentu książki nie odłożymy, póki nie dobrniemy do końca. Mroczność przepełnia jej strony, a finał ponownie zaskakuje. 

Kawał dobrej detektywistycznej roboty w wykonaniu Ravna i świetnie stworzona fabuła przez Krefelda. Dobrze wiedzieć, że już 4 listopada w Danii pojawi się kolejny tom zatytułowany Dybet (Otchłań). Mam nadzieję, że nie będzie nam dane zbyt długo czekać na polskie wydanie. 

P.S. W najbliższą sobotę Michael Katz Krefeld będzie obecny na Targach Książki w Krakowie. Mam nadzieję, że o 11.00 widzimy się na stoisku D15, będziecie tam mogli przedpremierowo kupić jego powieść. 

Michael Katz Krefeld "Sekta" 
Ilość stron: 366
Wyd. Literackie
Ocena: 5/6
Premiera: 3 listopada 2016 r.

9 komentarzy:

 1. Dość mgliście pamiętam pierwszy tom, chyba mi się podobał, ale nie na tyle, żeby postarać się o drugi. Może jednak powinnam dać szansę tej serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie drugi tom szedł w parze pierwszym (premierę Wykolejonego jakoś przeoczyłam), ale czytana w serii lektura wciąga najbardziej.

   Usuń
 2. "Zaginiony" mi się bardzo podobał. O "Sekcie" sporo się ostatnio naczytałam na blogach☺ Ja po nią sięgnę , bo bardzo mi pasował styl autora i kreacja głównego bohatera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. było spokojnie, nawet na Conradzie był potem obecny.

   Usuń
 4. Zapowiada się super. Życzę udanego dnia na targach :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjna powieść, jak i cała seria.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ola z książki zawsze z nami7 listopada 2016 10:25

  Katz Krefeld najlepszy!

  OdpowiedzUsuń