08:34

Lagom. Szwedzka sztuka życia - Linnea Dunne


W lagom "chodzi o to, żeby pozwolić sobie po prostu być i dać sobie możliwość zmiany i rozwoju", to tak zwany złoty środek, moment kiedy wszystkiego mamy w sam raz.

Książka Linnei Dunne z marszu zdobyła moją sympatię licznymi nawiązaniami do Jonasa Gardella, jednego z najlepszych pisarzy z jakimi miałam do czynienia (kto nie czytał Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek niech szybko to nadrobi!). Zresztą Lagom to tak naprawdę ilustrowane kompendium wszystkiego, co warto wiedzieć o Szwecji i co kojarzone jest z północą. Jest rozdział o jedzeniu, i o życiu, aktywności, wnętrzach, szacunku do natury. Pojawiają się takie nazwiska jak Claus Meyer (jego książka tutaj) czy Ingmar Kamprad (założyciel IKEI). 

Momentami ma się jednak wrażenie, że pojęcie lagom zostało użyte na siłę, co szczególnie rzuca się w oczy przy temacie związanym z modą. Lagom tkaniny, wzornictwo... trochę tego za dużo, nie mniej całą pozycję oceniam na plus i uważam, że jest mega wdzięcznie wydana. Grafika, zdjęcia, rozmieszczenie tekstu - wszystko na najwyższym poziomie, choć bez zdobniczej przesady.

Jeżeli stawiacie pierwsze kroki w skandynawskim świecie, albo lubicie go tak samo jak ja, musicie poznać Lagom. Książka choć mała, ma w sobie wszystko co najważniejsze i jest przeuroczo wydana.


Linnea Dunne "Lagom. Szwedzka sztuka życia"
Ilość stron: 160
Wyd. Burda Media
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Przyciąga mnie do niej głównie to urocze wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że nie jest to pozycja docelowa dla takich osób jak ja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tego typu książek nie lubię i nigdy nie kupuję, bo są o niczym, choć teraz są na topie. Niedawno wszystkie dziewczyny zaczytywały się o hygge😁. Varia, a mnie bardziej zainteresował batonik. Dobry??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w stylu Bounty, ale z większą zawartością cukru. raz na próbę może być, ponownie nie kupię.

   Usuń
 4. Zapowiada się ciekawie :-) Chętnie ją przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger