13:36

Ogień - Thomas Svardal


Ognisko może rozpalić każdy. Wystarczy trochę suchych patyków, jakieś mniejsze gałązki i zapalniczka. Szybko, prosto... tylko, że nie w każdych warunkach, taki sposób się sprawdzi.

Sztuka rozpalania ognisk to historia równie stara jak świat. Thomas Svardal wie na jej temat właściwie wszystko i za pomocą zaledwie stu sześćdziesięciu stron nauczy was, jak skutecznie to robić.

Ogniska różnią się od siebie w zależności od celu w jakim powstają. Inaczej rozpalisz je by zagotować wodę, inaczej by upiec kiełbaski albo po prostu się ogrzać. Waży jest kierunek wiatru, podłoże i oczywiście wykorzystany w tym celu materiał. Surowe drewno z reguły nie chce się palić, ale jak we wszystkim również i tutaj istnieją wyjątki np. brzoza karpacka, która generalnie daje najwięcej żaru i za jej pomocą można zrobić ognisko nawet w ulewnym deszczu!

Thomas Svardal to kolejny autor, który z prozaicznych czynności wydobywa magię. Przypomina, że ognisko to przede wszystkim miejsce spotkań, a żywy ogień daje poczucie bezpieczeństwa. 

Książka ciekawa i pięknie wydana.Thomas Svardal "Ogień"
Ilość stron: 160
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Pewnie gdyby książka wpadła mi w ręce to bym ją przeczytała, ale jakoś bardzo mnie teraz nie kusi. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zawiera mnóstwo praktycznych informacji, jest faktycznie pięknie wydana, a każda chwila z nią spędzona sprawia, że coraz bardziej odczuwa się potrzebę wyruszenia w podróż. Zdecydowanie polecamy! :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger