09:13

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka - Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska

Już widząc, co kryje się w rozdziale „ciąża i poród” wiedziałam, że będzie to książka inna, niż znane mi do tej pory. SIDS, bank komórek macierzystych, szczepienia. w dalszej części SMA, badania przesiewowe i zawartość domowej apteczki… Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska nie boi się odbiegać od schematów, przez co otwarcie pisze, co jako pediatra, sądzi o powyższych kwestiach.   

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka to podstawowa wiedza, w jaką każdy świeżo upieczony rodzić powinien się uzbroić. Warto tu jednak zaznaczyć, że są to jedynie zarysy najważniejszych rzeczy, więc dociekliwi muszą rozwinąć je na własną rękę. I co istotne - książka będzie w pełni satysfakcjonować rodziców dzieci zdrowych. Jeśli w waszej historii są jakiekolwiek zdarzenia nietypowe, macie indywidualny kalendarz szczepień, to jednak część zawartych tu porad będzie się przysłowiowo „rozjeżdżać” z waszą osobistą historią - jednak sama wiedza na ich temat będzie wciąż dla Was bezcenna, wykorzystacie ją po prostu w inny sposób.  

Doceniam ogromnie, że w książce o dziecku, autorka nie zapomina również o matce. Są tu ważne słowa na temat „baby blues” i depresji poporodowej. I co należy podkreślić, jest praktyczne podejście do tematu - rady na kolki, odporność i pierwsza pomoc.  

Jak zadbać… to świetny przewodnik, po zawiłej krainie rodzicielstwa, który pomoże przezwyciężyć pierwsze trudności oraz uciszy ten bezustannie pałętający się po głowie strach. 

Jako rodzic dwumiesięcznego bobasa, polecam ogromnie. 


Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska "Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka"
Ilość stron: 352
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

4 komentarze:

  1. Faktycznie - świetna książka, i jak czytam - pomocna. Wprawdzie nie dla mnie, ale wiem, komu będę mógł polecić. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie zapoznam się z tą publikacją.

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam wiele dobrego o tej książce :) Od siebie polecam "Siedem wieków śmierci". Niezwykle wciągająca i pouczająca pozycja :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger