16:34

Nowości wydawnictwa Papierowy Księżyc

Alice Howland jest dumna z życia, na które tak ciężko zapracowała. Ma pięćdziesiąt lat, jest wykładowcą psychologii na Harvardzie, światowej sławy ekspertem w dziedzinie lingwistyki oraz żoną odnoszącego sukcesy męża i matką trójki dzieci. Kiedy coraz częściej zdarza jej się tracić pamięć i orientację, decyduje się na wizytę u lekarza. Tragiczna diagnoza choroby Alzheimera o wczesnym początku całkowicie zmienia jej życie.

Kiedy nieuleczalna demencja pozbawia jej tożsamości, dotychczas niezwykle niezależna Alice walczy, by nauczyć się żyć każdą chwilą. Musi przewartościować swoje relacje z mężem, uznanym naukowcem oraz oczekiwania w stosunku do dzieci, a także postrzeganie siebie samej w otaczającym ją świecie.

Motyl to jedna z najpiękniejszych i najbardziej poruszających książek ostatnich lat. Niezapomniana opowieść o kobiecie sukcesu, która w wyniku okropnej choroby stopniowo traci swoje myśli i wspomnienia, i tym samym odkrywa, że każdy nowy dzień przynosi jej inne spojrzenie na miłość i życie.


 Arthur Danse nie został stworzony do prostego życia. Zdaje sobie sprawę, że stąpa po ziemi z konkretnego powodu – by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym i przyprawiającym o dreszcze miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej, karzę za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem...

Lydia McCloud nie dostała od życia wiele, ale i wiele nie oczekiwała. Trudne dzieciństwo rekompensuje niesieniem pomocy tym, którzy są w potrzebnie, dlatego wybrała zawód pielęgniarki. Kiedy wreszcie ujrzała prawdziwe oblicze Arthura, było dla niej już zbyt późno. Wyszła za niego za mąż, a ich syn Robert stał się centrum jej świata. A teraz zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka...

Jedyne dziecko jest uznawane za jedną z najbardziej bezkompromisowych powieści w dorobku tego autora, który po raz kolejny ukazuje, że człowiek jest największym z potworów.


 Cassie Palmer marzy o normalnym życiu. Związek ze światem wampirów i niezwykłe zdolności jasnowidzenia wcale jej tego nie ułatwiają. W swoich wizjach widzi przyszłość – i nie jest ona świetlana. Przeszłość także kryje mroczne tajemnice...  Świat Cassie wypełnia samotność. Towarzyszą jej jedynie dusze zmarłych – Cassie posiada bowiem rzadki dar kontaktów z duchami, które z różnych przyczyn pozostały na ziemi. Relacje z innymi śmiertelnikami i nieumarłymi nauczyły ją, że zaufanie rodzi zdradę, a miłość – śmierć.

Z trudem odzyskany spokój nie trwa długo. Cassie otrzymuje własny nekrolog – za kilka godzin ma zginąć... Tymczasem zdolności Cassie ulegają tajemniczym przemianom. Upomina się o nią świat wampirów i świat magii. Los stawia ją w sytuacji, w której każdy wybór wydaje się zły. Na granicy światów rodzi się pożądanie. Dotyk ciemności przeraża, ale i budzi uśpioną namiętność...

Dotyk Ciemności to pierwszy tom bestsellerowej serii o Cassandrze (Cassie) Palmer, która posiada zdolności jasnowidzenia i komunikowania się ze światem zmarłych.


Więcej interesujących książek możecie znaleźć na stronie wydawnictwa Papierowy Księżyc, do odwiedzenia której serdecznie zapraszam. 


16 komentarzy:

 1. Po przeczytaniu opisów, wszystkie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie 3 książki baaaaaardzo chętnie bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaintrygowało mnie "Jedyne dziecko". Chyba czas, abym wybrała się do księgarni. Wróć! Nie, nie pójdę. Obiecałam sobie, że nie pójdę. Jak następnym razem wrócę z całym naręczem książek, choć poszłam tylko po jedną, to wiedz, że się do tego przyczyniłaś. ;)

  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń
 4. >> Przepowiednia: już niedługo u mnie jego recenzja :)

  >> Ice_Fire: nic się nie martw. sama cierpię na to schorzenie i nigdy nie wychodzę z księgarni z pustymi rękoma ;) może to i uzależnienie, ale jakże przyjemne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszą przeczytałam. Jest piękna i niepowtarzalna. Druga już mam w planach do czytania a o trzeciej nie słyszałam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do książek Ketchuma przymierzam się już od dłuższego czasu. Trochę mnie stopuje to, że podobno są dość brutalne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesują mnie zwłaszcza dwie ostatnie propozycje. A o pierwszej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. No, teraz to mi taką ochotę na "Dotyk ciemności" zrobiłaś... Jak zwykle - fantastyka. I nie mogę się powstrzymać od zapisania kolejnej książki na liście ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe pozycje :) Szczególnie przyciąga mnie "Dotyk ciemności", tylko jeszcze nie wiem czemu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie muszę przeczytać "Motyla" - bardzo jestem ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Każda pozycja wydaje się interesująca, tak więc po raz kolejny wyszukałaś perełki :). Najbardziej spieszno mi do "Dotyku Ciemności" :).

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. >> Dosiak: trudno mi opiniować, bo nic tego autora jeszcze nie czytałam, ale na dniach biorę się za Dziecko, więc z pewnością zdam relację :)

  >> Nyx: cieszę się, że mogłam być dla Ciebie inspiracją ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie interesuje tutaj jednie "Dotyk ciemności" ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Osobiście uważam, ze Papierowy ostatnio wydaje naprawdę rewelacyjne ksiązki. "Dotyk" oraz "Motyl" się na mojej liście priorytetowej tak samo jak "Więzień labiryntu" z zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapowiadają się ciekawe kąski ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger