20:26

Brzydka miłość - Jacek Getner

Czy można napisać wzruszające opowiadanie o wielkiej rybie? O maniaku komputerowym? O kawałku ziemi? Czy da się jeszcze stworzyć naprawdę wyjątkową parę zakochanych? Przypuszczam, że jakiego pytania byśmy nie zadali odpowiedź i tak będzie tylko jedna: Oczywiście, że tak i Jacek Getner wam to udowodni!

Brzydka miłość to z pozoru tomik jakich wiele. Trzydzieści opowiadań, każde o długości mniej więcej pięciu, sześciu stron. Niby nic takiego, ale gdy się wczytamy to odkryjemy, że są to nie tyle przygody różnych ludzi, co kolekcja doświadczeń samego autora.

Wszystko opisane w prosty, inteligentny sposób. Bez zadęcia, a raczej w przyjacielskim tonie rozmowy. Od banalnych przygód o podrywaniu, poprzez karkołomnych narciarzy, aż po bolesne zwierzenia. Tematyka jest bardzo szeroka, lecz mimo to między wierszami zawsze kryje się życiowa puenta oraz ujmująca za serce szczerość. 

Jestem świadoma, że opowiadania nie mają wśród odbiorców wielkiego grona zwolenników, ale wszelkie uprzedzenia bez choćby próby zajrzenia za okładkę, uważam za stratę okazji na poznanie czegoś naprawdę dobrego. Dla mnie Brzydka miłość okazała się „ratunkiem” w trakcie ostatnich dni, kiedy na zwykłą powieść nie miałam zwyczajnie czasu i wiecie co? Jej bohaterowie, mimo że liczni i różnorodni, są ze mną po dziś dzień. Co więcej zapewniam, że Adam i Ewa was też przez długi czas nie opuszczą, a w prezentowanym zbiorze każdy znajdzie coś dla siebie. 

Książka pana Getnera to owoc pasji i zainteresowań. Zapoczątkowana na internetowym blogu dowiodła, że chcieć, to znaczy móc.

Jacek Getner „Brzydka miłość”
Ilość stron: 184
Wyd. Najlepszy seler
Ocena: 4,5/6

10 komentarzy:

 1. Nie przepadam za opowiadaniami ale podjąłem wyzwanie, że się do nich przekonam. Może do tego posłuży mi "Brzydka miłość"?

  OdpowiedzUsuń
 2. Opowiadanie to zupełnie nie moja bajka...

  OdpowiedzUsuń
 3. przeczytałabym jakieś dobre opowiadanie, zobaczę, może właśnie te... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam miłość i już mnie mdli. To nie dla mnie lektura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet nie wiesz w jak wielkim jesteś błędzie. to nie są miłosne opowiastki.

   Usuń
 5. Ostatnio przekonałam się do opowiadań i mimo wszytko nie skreślam ich, gdyż czasem niektóre historie są naprawdę świetnie napisane i pod względem literackim i warsztatowym. Co do powyższej publikacji może nie będę jej jakoś usilnie szukać, ale jak okazyjnie spotkam, to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś szybkiego podczas biegu, więc czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja do opowiadań się przekonuję. Czasem można na prawdę dobrze trafić. Dlatego "Brzydką miłość" już zapisuję...:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Należę do fanów opowiadań, więc nie pogardziłabym tym tomikiem, ale póki co "poznaję" Pana Getnera czytając jego książkę "Dajcie mi jednego z was"

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasami czytuje opowiadania, ale zazwyczaj trzymam się od nich z dala, gdyż później jestem rozczarowana.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger