16:03

Dziewczyna w lustrze - Cecelia Ahern


Bałam się tej lektury, jak nie wiem, bo to kolejne spotkanie z autorem, którego dwie poprzednie książki, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Cecelie Ahern wychwalałam za pomysły oraz magiczny realizm, szczęście, że chociaż tym razem, nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Dziewczyna w lustrze to dwa opowiadania o ludzkich pragnieniach. Pierwsze, tytułowe, opisuje historię Lili i jej dziwnie zachowującej się babci. Drugie z kolei, to losy wynalazcy niezwykłej maszyny, zdolnej modyfikować ludzkie wspomnienia.

Książka jest objętościowo niewielka, bo nawet nie stu stronicowa, ale Ahern dowiodła, że w krótkiej formie, również świetnie sobie radzi. Nie potrzeba jej długich wstępów, ani dogłębnej charakterystyki postaci, by obudzić w czytelniku sympatię do bohaterów. Żeby zaczął się on przejmować ich losem, a w zdarzenia, nawet fantastyczne, uwierzył bez mrugnięcia okiem.

Zawsze byłam przeciwniczką mieszania obyczaju z fantastyką i komplikowania w ten sposób rzeczy, które zmian zupełnie nie potrzebują. Tylko, że w jej książkach, oba te światy są idealnie wyważone i nie wyobrażam sobie, bym w którymś momencie, nie natknęła się na coś niezwykłego.

Jestem pod ogromnym i stale rosnącym wrażeniem Ceceli Ahern. Od dziś z dumną będę mówić, że to jedna z moich ulubionych pisarek.


Cecelia Ahern „Dziewczyna w lustrze”
Ilość stron: 96
Wyd. Świat Książki
Ocena: 5,5/6

33 komentarze:

 1. Chętnie sięgnę po twórczość Ceceli Ahern :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę, że autorka nie rozczarowuje w krótkiej formie. Sama dałam się urzec 'Podarunkowi' i 'Stu imionom' i bardzo jestem ciekawa, czym Ahern mnie jeszcze zaskoczy. 'Dziewczyna w lustrze' będzie zatem moim kolejnym spotkaniem z nią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na mnie czeka Pamiętnik z przyszłości, wierzę, że dalej będę się Ahern zachwycać.

   Usuń
 3. Musze sięgnąć po książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej książki jeszcze nie czytała, a widzę, że warto :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cecelia Ahern potrafi zachwycić. W jej twórczości jest coś tak niesamowitego, tak bardzo urzekającego, iż ciężko nie wyczekiwać kolejnych jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z późnego zapłonu choć taka pociecha, że Cecelia napisała książek mnóstwo, stąd czekanie na nowości nie będzie mi się dłużyć - jest co nadrabiać.

   Usuń
 6. Czytalam wszystkie jej książki za wyjątkiem tej najnowszej i każda z nich wspomina z zachwytem!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. to też i moja ulubiona pisarka :) cieszę się, że nasze odczucia wobec niej sa podobne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo cieszy mnie Twój tekst, bo mam tę książkę w bliskich planach. Czytałam "Podarunek", "Pamiętnik z przeszłości", "P.S. - Kocham Cię" i byłam oczarowana. Prostota językowa, ale za to bogactwo w opisach! Lubię tę pisarkę i wciąż się dziwię, że za mną tylko trzy jej książki, w tym żadna na własność... Muszę to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja dopiero zaczęłam ją kolekcjonować i mam raptem cztery tytuły, ale z takim zapałem myślę, że szybko nadrobię zaległości.

   Usuń
 9. Czytałem "Pamiętnik z przyszłości", ale to nie proza dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam PS. Kocham Cię, i niedługo zacznę Zakochać się.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja póki co tylko Porę na życie znam, ale jeśli inne książki tej pisarki są tak dobre, to zgadzam się z Twoją opinią - to jedna z najlepszych pisarek :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W te wakacje koniecznie zamierzam sięgnąć po książki Ceceli. Do tej pory czytałam tylko 'PS. Kocham Cię' i bardzo przypadło mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Koniecznie w te wakacje muszę sięgnąć po książki Ceceli. Do tej pory czytałam tylko 'PS. Kocham Cię' jej autorstwa i nie rozczarowało mnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam ,,pamiętnik z przyszłości" i uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję, że za kilka dni podzielę Twój zachwyt :)

   Usuń
 15. Muszę się z tą autorką koniecznie zapoznać. Oglądałam film PS. Kocham cię i bardzo mi się podobał, ale obecnie mam wielką ochotę na Sto imion. Ach, mam nadzieję, że i ja się zatracę w twórczości Ahern :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze nie czytałam nic z twórczości tej autorki, lecz mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszyscy polecają Ahern... ja jej jeszcze nie znam, ale może kiedyś przeczytam:) Napisałaś, że jesteś pod stale rosnącym wrażeniem Ahern - i chyba to sprawiło, że dodałam książkę do mojej listy "masz przeczytać!":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama poznałam ją kilka m-cy temu i pojęcia nie mam, dlaczego tak długo zwlekałam. nie popełniaj mojego błędu - pędź do biblioteki!

   Usuń
 18. W zupełności się zgadzam ;) Opowiadania pokazały mi nową, mroczną twarz Ahern i o dziwo też ją polubiłam. Teraz przede mną Zakochać się.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wstyd się przyznać, ale nigdy o niej nie słyszałam...a zachęcasz bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam tej autorki, ale mnie zaintrygował ten wpis. Skoro i za trzecim razem Ahern się sprawdziła, nawet w tak krótkiej formie, to tym bardziej czuję się zachęcona...

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie znam jeszcze twórczości autorki, jednak na półce mam "Pamiętnik z przyszłości" mam nadzieję, że mi się spodoba i sięgnę po inne tytuły autorki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie teraz przeczytałam "Zakochać się" i jestem zachwycona! Koniecznie muszę przeczytać inne powieści.

  OdpowiedzUsuń
 23. W te wakacje zamierzałam sięgnąć po którąś z książek C. Ahern i mam nadzieję, że dojdzie to do skutku. :) Spodziewam się naprawdę dobrej lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymam za to kciuki, nie wiem jak inne książki, ale tę trójkę gorąco polecam.

   Usuń
 24. To dobrze, że autorka radzi sobie z opowiadaniami - to bardzo wymagająca forma;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Czytałam już inne książki tej autorki i podobały mi się, tą jak spotkam również z przyjemnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 26. serdecznie polecam. idealna na lekturę przed spaniem.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger