16:50

Ale Meksyk! - spotkanie z Wojciechem Cejrowskim

Ten człowiek to dla mnie persona-zagadka. Rewelacyjny showman, urodzony gawędziarz, natomiast jego poglądy oraz sposób bycia, są absolutnie nie do zaakceptowania. 


W miniony piątek byłam na blisko trzygodzinnym spotkaniu z autorem Gringo wśród dzikich plemion i Rio Anacondy, gdzie na zmianę wybuchałam śmiechem i byłam pełna irytacji. Uszczypliwości względem obecnej władzy, bezustanne zwracanie ludziom uwagi, że nie mogą robić zdjęć - wolne od praw autorskich były pierwsze trzy minuty wystąpienia - oraz lustrujący salę wzrok ochrony, nie wpływały korzystnie na atmosferę.

Muszę jednak przyznać, że talent do występów Cejrowski bez wątpienia ma. Umiejętność śmiania się z własnego siebie oraz odpowiedzi na wszystkie pytania (w tym te niewygodne) również, dlatego nie żałuję, że się wybrałam na Ale Meksyk!


Był pokaz slajdów, ciekawostki z meksykańskiej granicy i kupa śmiechu. Z ludzkiej strony Cejrowskiego nigdy nie polubię, ale opowiadać o wyjazdach, to on potrafi. 

23 komentarze:

 1. Chciałabym posłuchać kiedyś Cejrowskiego na żywo. Bardzo podobają mi się jego książki, ale, tak jak również wspomniałaś, niektóre jego poglądy i wypowiedzi ciężko mi "przełknąć" :)

  www.im-bookworm.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tradycyjnie będzie miał prelekcje na Tragach Książki, warto wstąpić i posłuchać.

   Usuń
 2. Uwielbiam jego programy i książki podróżnicze i sposób jaki opowiada o miejscach, które odwiedza. Jednak jego dewotyzm i fanatyzm- przeraża mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cejrowski wywołuje również we mnie skrajne uczucia. Lubię sposób, w jaki opowiada, lubię jego książki, jednak jego poglądy, a wręcz fanatyzm, są nieakceptowalne i po prostu nie jestem w stanie polubić go jako człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. człowiek pełen sprzeczności, ale znakomicie się go słucha (gdy mówi o wyprawach ;p)

   Usuń
 4. Mam z nim identycznie, jako człowieka nie potrafię polubić, jako autora książek, opowieści o podróżach- uwielbiam, totalna sprzeczność. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie jak Ty nie trawię go za bardzo, jednak trzeba przyznać, że to niezwykle inteligentny i błyskotliwy człowiek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z kilkoma jego pomysłami mogę się zgodzić - np. poruszona u nas kwestia jabłek i tego jak można by rozwiązać sprawę ich nadwyżki, jednak 99% jestem mu jednak przeciwna.

   Usuń
 6. Na pewno słuchanie go, to niezwykłe doświadczenie, jednak jad jaki ma w sobie, mnie irytuje. Jeszcze nie czytałam żadnej jego książki, może to zrobię z ciekawości - bo są bardzo chwalone. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Specyficzny człowiek o równie specyficznych poglądach, ale jego programy i książki są całkiem fajne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na tvn style miał kiedyś taki program "po mojemu" - trochę o podróżach, trochę o zwyczajach, i chociaż muszę przyznać, że było to najwięcej Cejrowskiego w Cejrowskim, to oglądało się nieźle.

   Usuń
 8. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś posłuchać Cejrowskiego na żywo, bo książki robią niesamowite wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. będzie na Tragach Książki z godzinną "pogadanką" :) w sobotę.

   Usuń
 9. Kiedyś go lubiłam, potem jakoś mi zbrzydł. A których z jego poglądów nie tolerujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. religijnych, politycznych, totalnie antyniemieckich. niby taki pobożny, a połowie świata by dokopał.

   Usuń
 10. Strasznie drażni mnie jego osoba, choć tak jak wspominasz, talentu gawędziarskiego w żadnym wypadku nie można mu odmówić:)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Persona zagadka" to i tak delikatnie powiedziane. Mnie, jeżeli chodzi o Cejrowskiego, najbardziej zastanawia fakt, jak to możliwe, że człowiek, który zwiedził taki kawał świata, może być do tego stopnia ograniczony poglądowo ;) Podróżnikiem i gawędziarzem jest niewątpliwie, ale u mnie antypatia bierze górę i Cejrowskiego omijam zawsze szerokim łukiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest zafiksowany na wierze i wszystko ocenia przez jej pryzmat, widać też, że ciężko ma zaakceptować zdanie odmienne od swojego.

   Usuń
 12. Wiesz już, że nie przepadam za Cejrowskim :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam tak samo jak ty, poglądy mnie strasznie denerwują szczególnie przesadna duchowość, polityczność.. Natomiast talent do książek, opowieści o podróżach ma, świetnie potrafi zainteresować widza. Byłam w ubiegłym roku we Wrocławiu na targach turystycznych i słuchałam jego dwóch wykładów - na szczęście za darmo i były rewelacyjne (oprócz paru denerwujących wzmianek o władzy itd.)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cejrowski jest rewelacyjnym gawędziarzem, szczególnie dobrze widać to w jego książkach, chociaż jego programom też nic nie brakuje. Chętnie wybrałabym się na spotkanie autorskie z tym podróżnikiem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam,wybieram się na W.Cejrowskiego na "ale Meksyk" i chciałbym zapytać czy mogę iść z synem 12-letnim? czy nie bedzie się nudził ? :) z góry dziękuję za informację pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger