09:25

Dygot - Jakub Małecki

Wiem, że to dopiero styczeń, ale odkryłam już najlepszą książkę bieżącego roku. Lata temu czytałam Błędy Małeckiego, ale to, co stworzył w Dygocie przechodzi moje najśmielsze wyobrażenie.

Obraz polskiej wsi ukazany oczami dwóch prostych rodzin: Gelda i Łabendowicz. W jednej urodził się chłopiec o skórze białej jak śnieg, w drugiej dziewczynka poparzona została przez ogień. Ludzka podłość w takich sytuacjach nigdy nie znała granic, również tu zaczynają się szykanowania i rzekoma kara za grzechy. Społeczeństwo pełne jadu oraz nienawiści. Miejscowi wariaci i spełniające się przepowiednie.

Dygot zaserwował mi prawdziwą ucztę dla słowa, bo to jedna z niewielu książek w której właśnie słowo, staje się najważniejsze. Bohaterowie, historia nie mam do nich zastrzeżeń, tylko że opisy i zaskakujące porównania, decydują o wadze całej opowieści.

Podróż przez ubiegły wiek z prędkością światła oraz poziomem, jaki dopomina się o nagrodę Nike. Ludzie zawieszeni w czasie, trwający z pozoru bez żadnego konkretnego celu.

Piękno, brutalność, prostota, REWELACJA!
http://www.taniaksiazka.pl/
Książkę z rabatem kupisz na


Jakub Małecki "Dygot"
ilość stron: 320
Wyd.  Sine Qua Non
Ocena: 6/6

13 komentarzy:

 1. Nie miałem okazji jeszcze nic czytać tego autora, ale skutecznie mnie zachęciłaś. Muszę dopisać do swojej listy :) Bardzo ładna recenzja.

  Pozdrawiam i zapraszam na najnowszy konkurs (nie trzeba nic udostępniać, wystarczy tylko jeden komentarz).

  http://strefatrelaksu.blogspot.com/p/blog-page_8.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za zaproszenie, zaraz sprawdzę co jest do zdobycia :)

   Usuń
 2. Potwierdzam Małecki jest świetny. Przeczytaj koniecznie Dżozefa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce same pochlebne opinie i mam na nią coraz większą ochotę! Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora, ale myślę, że "Dygot" będzie tym pierwszym tytułem, którego poznam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błędów już nie pamiętam, jednak Dygot jest fantastyczny - gorąco polecam.

   Usuń
 4. Kupię i spróbuję przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i jestem tak samo zachwycona :D słowo prostota świetnie oddaję książkę. Wciąż nie mogę się nadziwić, jak wiele autor przekazał!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na podstawie książki świetnie widać siłę prostego życia. wydarzenia do lat 90' dużo bardziej na mnie działały, niż te z czasów współczesnych.

   Usuń
 6. Nie znam jeszcze twórczości autora, ale z wielką chęcią poznam i zacznę od tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. myślę, że Cie nie zawiedzie. podchodziłam do niej z dystansem, ale po pierwszym rozdziale byłam przekonana.

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger