22:04

Czytam sobie: W kraju Polan, Planety pana Mikołaja


Zdobywanie wiedzy nie musi być nudne. Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Edukacyjna jest w nich zarówno forma (krótkie zdania, liczne ćwiczenia zgłoskowe), jak również treść (opowiadania o kluczowych dla ludzkości odkryciach i osobach).

W kraju Polan i Planety pana Mikołaja to króciutkie, pięknie ilustrowane bajki o wygodnej dla małego czytelnika czcionce (duże litery umieszczone zostały na dole strony by można je było śledzić palcem) oraz niespodziance, która czeka go na końcu książki - mowa tu o karcie z naklejkami do wykorzystania, która stanowi swoistą nagrodę za dobrze wykonaną pracę.

Myślę, że taka forma nauki stanie się dla dziecka zabawą, a rodzicom ułatwi wspólną naukę. Seria Czytam sobie pomaga rozwijać wyobraźnię i najzwyczajniej w świecie, cieszy oczy. Zachęcam by poznać ją bliżej.

Anna Czerwińska-Rydel "Planety pana Mikołaja"
Zofia Stanecka "W kraju Polan"
Ilość stron: 34
Wyd. Egmont
Ocena: 5/6


A skoro o dzieciakach już mowa, chciałam na zakończenie przybliżyć Wam jeszcze serię klocków dla najmłodszych czytelników. Lego Duplo to edycja najpopularniejszych na świecie kloców dedykowana dzieciom w wieku 1,5-5 lat. 


Od kilku dni mam okazję testować ich wersję z pociągiem i śmiało mogę potwierdzić, że krążące o nich opinie są w pełni zasadne. Jakość wykonania oraz kolory są pierwsza klasa, odporne są też na deptanie i rzucanie - z przekory pastwiłam się trochę na pokazowych paczkach ze ślimakami i żadne tortury im nie są straszne.


Jeżeli będziecie kompletować Mikołajkową paczkę pamiętajcie o serii Czytam sobie i serii kloców Lego Duplo - takie prezenty zawsze będą trafione. 

10 komentarzy:

 1. "W kraju Polan" czytałam i ja - prosta lektura, która pozwala dzieciom poszerzyć swoją wiedzę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krótkie opowiastki z odrobiną historii, bawią i uczą :)

   Usuń
 2. Serię mam na liście prezentów, a klocki Duplo od lat są żelazną pozycją na liście upominków dla bliskich milusińskich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lego są nieśmiertelne, niezależnie od wersji i edycji.

   Usuń
 3. Polecam te klocki, jak dla mnie rewelacja. Książeczki też chętnie przetestuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jedno i drugie warte uwagi - świetnie rozwijają wyobraźnię.

   Usuń
 4. Ola z książki zawsze z nami21 listopada 2016 12:52

  Uwielbiam tę serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kojarzy mi się z serią małych książeczek, co była dostępna z 20 lat temu w kioskach ;)

   Usuń
 5. Poziom pierwszy bardzo polecam dzieciom z pierwszej klasy, dla drugoklasistów dobry jest drugi i trzeci poziom (można na dwa razy).
  Co do Planet pana Mikołaja, to są koszmarnie napisane. Same równoważniki zdań, powtórzenia. Polecam Stanecką i Widłaka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby więcej takich publikacji! Uczyłem w szkołach podstawowych 5 lat, i - o zgrozo - podręczniki są tak napisane, że szkoda gadać. Potrzeba więcej, więcej takich "przystępności" :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger