10:53

Sekretne życie drzew. Edycja ilustrowana - Peter Wohlleben

Na ogół przynoszą nam ukojenie. Sprowadzają na nas spokój, są miejscem ucieczki od zgiełku dużych i małych miast. Lasy i tworzące je drzewa, to organizmy bliskie, a jednocześnie bardzo dalekie. Znane, choć w gruncie rzeczy obce. Czy wiemy, jak się porozumiewają, czy łączą się w pary, ostrzegają przed niebezpieczeństwem?

Jak się okazuje drzewa są zdolne do przyjaźni i potrafią się nawzajem karmić. Stale współpracują z grzybami, które są ich gigantyczną maszyną dystrybucyjną. Ich kształt zależy do tego z kim sąsiadują, rozmnażanie od warunków atmosferycznych, a szybkość ich działania liczona jest w dziesiątkach lat, nawet w kwestiach wielkiej wagi.

Poznajcie tajemnice transportowania wody do gałęzi i spójrzcie, co się dzieje pod powierzchnią kory. Te i setki innych spraw przybliży wam Peter Wohlleben pisząc o drzewach, jak o grupie swoich najlepszych przyjaciół. Poruszana przez niego tematyka jest wyłącznie biologiczna, jednak czyta się to jak dobrej klasy powieść - rzeczowe informacje ukryte są pod ogólnymi opowieściami o lesie i jego mieszkańcach, więc o encyklopedycznych smętach nie ma w tym przypadku mowy.

Sekretne życie drzew to książka niezwykła i oryginalna, pełna nostalgii, ciepła, a teraz również magicznych zdjęć. Jeśli bliskie są wam sprawy natury, musicie przeczytać.
Książkę kupisz na 

Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew. Edycja ilustrowana"
Ilość stron: 368
Wyd. Otwarte
Ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. Temat bardzo mój, ciekawe czy uda mi się ją znaleźć przed egzaminem z fizjologii roślin. Fajna by to była nauka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako biotechnolog roślin chętnie się z nią zapoznam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jakiś czas temu, a nadal myślami wracam do tej publikacji. To książka niezwykła, pięknie zresztą napisana, a co najważniejsze przez autora, który o drzewach wie niemal wszystko. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę nie na temat, ale jak zobaczyłam tę książkę, od razu pomyślałam o Tobie :) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4127106/sloneczne-miasto
  Stała czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z takimi informacjami zawsze jest na temat ;) o nowej Tove wiem i wyczekuję premiery, już nawet mam ją zamówioną w Wydawnictwie :D nie mniej bardzo dziękuję :))

   Usuń
 5. ...już mam ją zamówioną w bibliotece 😊...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger