08:34

Labirynt duchów - Carlos Ruiz ZafonCzwarty tom niezwykłego cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek - serii, która przenosi czytelnika w świat Barcelony i magicznych powiązań między literaturą a życiem.

Dotknięta wojną domową Hiszpania, kolejny rok stara się pozbierać po doznanej traumie. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika Minister Kultury, tajni agenci ruszają na poszukiwania. W szeregach śledczych znajduje się Alicja Gris, mająca wśród politycznych celów również własne zamiary. Wspólnie z kapitanem policji Vargasem udają się do Barcelony, wiedzeni tropem z książki dla dzieci...
 
Labirynt duchów to w pewien sposób dopełnienie i uzupełnienie wątków, zapoczątkowanych w trzech, wcześniejszych książkach autora: Cieniu wiatru, Grze anioła i Więzieniu nieba. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z Zafonem zostaną przyjemnie wprowadzone w historię, a ich ciekawość pobudzona do tego stopnia, że na pewno nadrobią brakujące tomy. 

Powieść czyta się z zapartym tchem, czego winnym jest piękny język, wyjątkowi bohaterowie, przygody, które całym sobą się przeżywa. Odmienna jest tylko atmosfera - bardziej duszna i mroczniejsza niż ta, do której się przyzwyczailiśmy. Miłość do literatury jednak pozostaje. To prawdziwa książka o książkach, taka z serca i dla serca. Losy rodziny Sempere, ich księgarni... jestem pewna, że bez reszty w niej przepadniecie.

Carlos Ruiz Zafon "Labirynt duchów"
Ilość stron: 896
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

6 komentarzy:

 1. uwielbiam powieści Zafona! najnowszą mam już w swojej biblioteczce, niedługo mam zamiar ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli mimo wszystko warto zacząć od pierwszego tomu - rozumiem. Sama nie lubię zaczynać od środka, a tym bardziej od końca cyklu, szczególnie jeśli autor mnie zauroczy.
  Myślę, że w końcu sięgnę po te książki :D

  Pozdrawiam serdecznie, cass z cozy universe

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, muszę w końcu zabrać się za pierwszy tom, bo wstyd go nie znać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna, wspaniała, niesamowita seria. Zafon jest jedyny w swoim rodzaju!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też już czekam z niecierpliwością jak będę mogła przeczytać "Labirynt duchów". To będzie prawdziwa uczta czytelnicza!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli ktoś sięgnął choćby po jedną powieść Zafona to jesteśmy pewni, że jest uzależniony od jego stylu i sięgnie także i po tę. Tytuł jest niesamowity i magiczny, więc pozostaje nam tylko przyłączyć się do poleceń! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger