07:07

Arkusz poetycki - Weronika Maria Szymańska (Billie Sparrow)


Billie Sparow to dla mnie przede wszystkim postać z polskiego Youtube'a. Dziewczyna opowiadająca o przygodach z językiem angielskim, kulturze, społeczeństwie i uwaga, o swoim występie w Ellen DeGeneres Show! O tym, że pisuje wiersze nie miałam pojęcia. Oglądam ją okazjonalnie, dlatego dopiero po otwarciu koperty zorientowałam się czyją książkę trzymam w ręce - piękną książkę dodajmy.

Po pierwsze Arkusz poetycki to globalna uczta dla zmysłów. Właśnie tak, powinno się wydawać się poezję. Oddziaływać na odbiorcę nie tylko przez słowa, ale również przez sposób ich podania, przez estetykę, wykorzystane wzory i barwy. Pod względem formy to dla mnie absolutny ideał, pod względem treści... mogłoby być nieco lepiej.

Zapiski myśli o współczesnym, na wskroś wirtualnym świecie oraz wartości mierzonej lajkami. Czasami jest to jedno zdanie, puentujące jakąś historię. Czasami dłuższa analiza relacji międzyludzkich. Dużo social mediów, szalejącej wszędzie nienawiści, ale i potrzeby obecności drugiego człowieka. Wierszy na pewno mogłoby być więcej, bo jednak pustka co poniektórych stron mocno rzuca się w oczy. Rozumiem jednak, że taki był plan, tomik przyjął charakter notatnika, który aż prosi się o dopiski.

Arkusz poetycki to drzwi, które Weronika otworzyła swoim talentem i uporem. Może jeszcze nie na oścież, ale pozostaje to tylko kwestią czasu...

"Weltschmerz

kiedy boli
zastanów się 
co męczy

ból brzucha
ból serca
ból życia

ból dupy".


Weronika Maria Szymańska "Arkusz poetycki"
Ilość stron:240
Wyd. Flow Books
Ocena: 4/6

3 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger