07:27

Włącz DEMOkrację - Robert Biedroń

Czym jest demokracja? Skąd się wzięła, na jakich zasadach się opiera? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Wejdź do gry i włącz DEMOkrację!
"Przed Tobą trzy rundy gry. Twoim zadaniem będzie zbudowanie demokratycznego państwa, w którym najważniejsi są ludzi, a na pierwszym miejscu stawia się wolność, równość i poszanowanie prawa. Zawalczysz najpierw o państwo, potem o władzę, a na końcu o społeczeństwo obywatelskie".

Książka, której autorem jest Robert Biedroń to zabawa połączona z nauką. Na zasadzie quizu oraz elementów gry planszowej wprowadza uczestnika w świat budowania państwa, ustalania reguł i demokratycznego nim zarządzania. Mnie takie połączenia z miejsca urzekają, tym bardziej, że nie przypuszczałam, by jakikolwiek polityk miał talent do pisania  :)

Robert Biedroń nie od dziś przełamuje schematy i wykracza daleko poza polityczne ramy. Lubię go jako osobę, a teraz jeszcze doceniam jako literata(?). Książeczka dla dzieci to wbrew pozorom trudna sprawa do przygotowania - nie dość, że musi zainteresować czytelnika, to jeszcze chcąc go czegoś nauczyć, trzeba skutecznie tę wiedzę ubarwić albo ukryć, by nie była nachalna.
W DEMOkracji moim zdaniem wszystko się udało. Jest i pięknie i mądrze. Barwnie i zabawnie.  Trochę przeraża jedynie fakt, że rzeczy których chcemy nauczyć dzieci, dla nas samych nadal pozostają obce. 
Cała nadzieja w młodym pokoleniu....

Robert Biedroń "Włącz DEMOkrację"
Ilość stron: 144
Wyd. Znak emotikon
Ocena: 5/6

2 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger