10:36

Zemsta Manitou - Graham Masterton

Duch Manitou powraca. Indiańscy bogowie kolejny raz szukają zemsty na białych oprawcach. Wkradają się w umysły dzieci, chcąc przejąć kontrolę nad ich ciałami. Tak rozpoczyna się przygotowanie do wezwania jednego z najpotężniejszych starożytnych demonów - Misquamacusa. Jasnowidz Harry Erskine wraz z ojcem jednego z chłopców, spróbują kolejny raz zapobiec masakrze....

Druga część cyklu o Manitou to książka zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki. Bardziej klimatyczna i mniej karykaturalna. Graham odgrzebuje nowe aspekty indiańskich wierzeń, ich wiarę w reinkarnacje oraz przeświadczenie, że każdy z elementów natury ma swojego ducha. Co zaskakujące, skonfrontowanie prastarych stworów z kilkuletnimi dzieci wypada bardzo korzystnie - a już o niebo lepiej od nawiedzonego komputera z pierwszego tomu.

Zemsta Manitou to książka ciekawa i trzymająca w napięciu. Przede mną jeszcze dwa spotkania z Harrym Erskine, może tendencja zwyżkowa się utrzyma. 

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1754,4018,gra-singli.html
Graham Masterton "Zemsta Manitou"
Ilość stron: 304
Wyd. Albatros
Ocena: 4/6

4 komentarze:

 1. Tym razem, nie jest to książka, która wpisuje się w mój gust czytelniczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś bardzo lubiłam książki tego autora. Teraz gustuje w innej tematyce, ale być może jeszcze kiedyś wrócę do jego powieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jednak nie przepdam za tym autorem, to nie moja bajka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, przymierzam się do prozy Mastertona od dawna ...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger