20:19

Historia złych uczynków - Katarzyna Zyskowska


Nina rozpoczyna w swoim życiu zupełnie nowy rozdział. Przenosi się do Warszawy, do mieszkania po swoim ojcu, rozpoczyna studia, jest pełna optymizmu i nadziei, że kiedyś będzie taka jak wszyscy - modna i zadowolona z siebie. Póki co liczy grosz do grosza, skupiając się wyłącznie na uczelni, aż pojawia się on... buntownik, wykładowca, mężczyzna niewłaściwy...

Miłosz bierze Ninę w posiadanie. Kocha ją, ale i więzi, nie stroniąc od przemocy. Ich relacja, oparta na fascynacji i uzależnieniu, zmusza Ninę do rzeczy, których tak naprawdę się nie chce. Czy taki związek to przypadek czy konsekwencja dawnych czynów? Co takiego wydarzyło się w przeszłości i czy zaginięcie Miłosza przyniesie jakieś odpowiedzi?

Katarzyna Zyskowska, to nazwisko, które od dawna chciałam poznać. Polecana, wychwalana, podobno świetnie potrafiąca oddawać charaktery bohaterów. 

Historia złych uczynków to opowieść o matce i córce. O kobietach poszukujących swojego miejsca, ale też podatnych na niewłaściwych mężczyzn. Rzecz zaczyna się klasycznie: konflikt rodzicielski, dziecko wyjeżdżające do wielkiego miasta. Zdawałoby się kolejna książka o wszystkim i o niczym, jednak wątek przyszłości całkowicie przejmuje naszą uwagę. Losy doktorskiej rodziny i żydowskiego chłopca. Wojna, strach, przemiany społeczne.

Zaskakująca i ciekawie skontrastowana historia o ludziach i ich miłości.

Katarzyna Zyskowska "Historia złych uczynków"
Ilość stron: 496
Wyd. Znak literanova
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

Copyright © Varia czyta , Blogger