09:25

#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik


Wychowanie do życia w rodzinie aka edukacja seksualna. Jakkolwiek ten przedmiot by się nie nazywał, zazwyczaj jest niedbale wrzucony w plan szkolnych zajęć, albo nie istnieje w ogóle. Podręcznik są żałośnie opracowane, nauczyciele nie przygotowani, a wręcz kuriozalnie dobrani, by ten temat podejmować. Na szczęście coraz więcej mówi się potrzebie zmian, a jeszcze większe szczęście, że są ludzie, którzy te zmiany odważyli się wywołać.

#sexedpl to projekt opracowany przez Anję Rubik i realizowany z pomocą wydawnictwa W.A.B., które cały dochód ze sprzedaży książki postanowiło przeznaczyć na cele Fundacji #sexedpl

Książka kosztuje tylko 19,99zł (!!) więc śmiało można powiedzieć, że dostępna dla każdego i na każdą kieszeń. Jest to podręcznik, który jak pisze autorka "poprowadzi przez najtrudniejsze, ale też najważniejsze momenty dorastania. Pokaże, jak być bezpiecznymi, nauczy otwartości, da praktyczną wiedzę i siłę" - i ja się całkowicie z tym stwierdzeniem zgadzam. 

Recenzowanie książki jest bezzasadne, bo jej celowości i wartości nie da się podważyć. Jedyne co można zrobić to kupić, czytać i polecać - nie tylko młodzieży, ale szczególnie gronu pedagogicznemu.

Brawa dla twórczyni oraz ludzi, którzy zdecydowali się zabrać w niej głos. Trzymam kciuki aby powstawało coraz więcej takich inicjatyw.


"#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie"
Ilość stron: 290
Wyd. WAB
Ocena: 6/6

5 komentarzy:

  1. Za jakiś czas na pewno przeczytam tę książkę. Ciekawa inicjatywa. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam sceptyczna, ale przejrzałam tę książkę (koleżanka kupiła) i muszę przyznać, że jest niezła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przede wszystkim to sensowna książka. Dla każdego.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger