09:31

TO - Stephen King

Jakie są Twoje największe strachy? Czy to coś drzemiącego pod łóżkiem, ukrytego w szafie, a może obca twarz kryjąca się w zaroślach? Stephen King zna chyba wszystkie oblicza grozy i doskonale wie, jak wykorzystać je przeciwko Tobie.

To, to jedna z najobszerniejszych, a zarazem najlepszych historii autora. Jej fabuły chyba nikomu nie trzeba przypominać. Ot, grupa przyjaciół postanawia wspólnymi siłami przeciwstawić się złu, które ich miasteczko obrało sobie na cel. I choć motyw przewodni nie jest niczym niezwykłym, o tyle skrupulatne opisywanie go przez Kinga, wnosi książkę na zupełnie inny poziom. 

Ta ponad tysiąc-stronicowa powieść to nie tylko bardzo dobrze napisany horror, ale przede wszystkim opowieść o ludziach i ich słabości. O przyjaźni, uprzedzeniach, o przemocy. Stephen King straszy, zadziwia, pomaga lepiej poznać samego siebie. 

To jest czymś więcej niż klasyką gatunku. To opowieść o pokoleniu i następujących w nas wraz z wiekiem zmianach. Jedyny minus, jak to u Stephena bywa, to długo rozkręcająca się akcja, ale o tym wie już chyba każdy, kto miał styczność z autorem.Wystarczy jednak trochę cierpliwości, a wszystkie trudny zostaną wynagrodzona.

Książka jedyna i niepowtarzalna. Gorąco polecam!


Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu

Stephen King "TO"
Ilość stron: 1104
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Twórczość autora ciągle jeszcze przede mną. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. U jest dokładnie tak jak u Agnieszki - cała twórczość Kinga jeszcze przede mną :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacyjna książka. Przeczytałam ją dawno, dawno temu i pamiętam jak bardzo się bałam. Zresztą do dzisiaj mam tę książkę i nie bardzo mam odwagę po raz kolejny ją przeczytać. Podobnie jest z inną książką tego autora "Sklepik z marzeniami".

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger