10:17

Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół - Siri Spont & Jonna Björnstjerna


Poradnik Emrego to zabawny opis doświadczeń małego chłopca, który przytaczając różne sytuacje ze swojego życia, pokazuje, jak można dzięki nim zdobyć nowych przyjaciół. Oczywiście, jak to u chłopaków w wieku szkolnym bywa, nie traktujmy niczego śmiertelnie poważnie, jednak Emre w swoich rozważaniach ma też sporo racji. Prawdziwe wyzwanie czeka go jednak w momencie, gdy do klasy dołącza nowy uczeń, mający trudności w koncentracji i uwielbiający ściągać na siebie kłopoty Amir. 

Jak zaprzyjaźnić się z kimś, kto podpala kosze na śmieci, wdaje się w bójkę ze starszym uczniem i już dwa razy zmieniał szkołę?

Lekka i mądra książka nie tylko o przyjaźni, ale ogólnie o życiu toczącym się w szkole i tym z czym na co dzień mierzyć się muszą dzieci. Od zachowania na lekcji, po szkolne miłości, psikusy i przyjęcia urodzinowe, ha! ma tu miejsce nawet uprowadzenie kota!

Do tego autorki zadbał, aby wszystko przyjęło ciekawą formę, stąd mamy mnóstwo zabawnych ilustracji oraz mini komiksów.

Książka idealna dla starszych dzieci.

 

Siri Spont & Jonna Björnstjerna "Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół"   
Ilość stron: 150 
Wyd. Widnokrąg 
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Świetna rzecz ! A ja pozdrawiam znad książki Pani Klubówny "Królowa Jadwiga - opowieść o czasach i ludziach ". Prawdziwa perełka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się godna bycia starszym dzieckiem! Jak to "uprowadzenie kota"?! Żądam kontynuacji w stylu "Był raz sobie uprowadzony kot" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę mieć na uwadze tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka, nawet sama bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger