10:29

Wczoraj i Jutro - Anna Paszkiewicz, Kasia Walentynowicz


Wczoraj i Jutro spierają się oto, które z nich jest ważniejsze. Wczoraj uważa, że ono, ponieważ ludzie często wspominają różne wydarzenia i lubią rozmyślać o tym, co kiedyś było dla nich ważne. Jutro uważa z kolei, że jeśli coś było i nie wróci, to nie ma sensu się nad tym zastanawiać i należy spoglądać w przyszłość, a nie oglądać się za siebie. I tak kłócą się w najlepsze, aż pojawia się Dziś i urywa wszelkie dyskusje...

Barwnie ilustrowana opowiastka Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz przybliża pojęcie czasu i stwarza miejsce na dyskusję, co jest dla nas samych ważniejsze: Wczoraj, Jutro, a może Dziś? Warto rozważyć argumenty każdego z dni i zastanowić się czy faktycznie da się je wartościować?

Do książki są opracowany został scenariusz lekcji-zajęć dla szkół i bibliotek, który można bezpłatnie pobrać tutaj. Uważam, że jest to świetna okazja do tego, aby porozmawiać z dzieckiem o jego planach oraz marzeniach. Zachęcić je do działania i sprawić, by jeszcze Dziś miło spędziło swój czas. 


Anna Paszkiewicz, Kasia Walentynowicz "Wczoraj i Jutro"
Liczba stron: 32
Wyd. Widnokrąg
Ocena: 5/6

4 komentarze:

  1. Świetny pomysł na książkę. Tym bardziej, że można ją wykorzystać w bardzo pożyteczny sposób.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam podobnie jak Agnieszka - świetna książka - widzę - czytam . Pozdrawiam przed - świątecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka kolorowa! Coś dla chrześnicy mojego męża. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger