poniedziałek, 18 czerwca 2012

Nowości i zapowiedzi

Oto kilka książek na które czekam i które marzą mi się od dnia ich zapowiedzi :)

Ladacznica” to kolejna na naszym rynku i długo wyczekiwana powieść Emmy Donoghue, autorki bestsellera Pokój.

Tym razem autorka serwuje nam znakomitą miksturę powieści historycznej i dramatu. Oparta na autentycznym przypadku zabójstwa, które miało miejsce w Anglii w XVIII wieku, „Ladacznica” jest fascynującym studium kobiety opętanej żądzą posiadania ubrań. Żądzą, która prowadzi do tragedii...

Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.  Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…

***

Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”.

Alan nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany. Niestety, życie dość szybko nauczyło go, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku. Alan poznał więc także smak cierpienia. Pewnego dnia, podczas konnej przejażdżki, jego ukochana żona miała wypadek. Potem Alan stracił wszystko. I wtedy właśnie postanowił odejść. Iść przed siebie, jak najdalej stąd...

Dotknąć nieba to pierwsza część nowej serii Richarda Paula Evansa: „Dzienniki pisane w drodze”. Tym razem autor bestsellerowych Kolorów tamtego lata i Stokrotek w śniegu zabiera nas w podróż po Stanach Zjednoczonych, która ma także wymiar duchowy. W podróż odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać nadzieję.

***

Chłopiec w walizce”, napisany przez duet autorek Lene Kaaberbol i Agnete Friis, to jeden z najlepszych skandynawskich kryminałów ostatnich lat.

Nina Borg jest pielęgniarką czerwonego krzyża, której życiową misją jest pomagać innym. Sama na co dzień styka się z cierpieniem innych ludzi. Któregoś dnia jej przyjaciółka Karen informuje ją, że Nina musi natychmiast odebrać coś z dworcowej skrzynki w przechowalni bagażu i zająć się tą sprawą. Potem telefon Karen milknie.  Kiedy Nina dociera na miejsce, znajduje w schowku walizkę, a w niej ciało 3-letniego chłopca. 

Chłopiec żyje, choć jest wycieńczony i przerażony. Nina domyśla się, że chłopiec jest ofiarą przemytu dzieci. Nie wie jednak z jakiego kraju pochodzi, a co więcej, domyśla się, że jeśli przekaże sprawę chłopca policji, chłopiec zostanie odesłany z powrotem w ręce tych, którzy go sprzedali. Próbując uratować życie chłopca i wyjaśnić jego tożsamość Nina odkrywa prawdę jeszcze bardziej przerażającą i bolesną niż jej się mogło wydawać...

A Wy jakich tytułów nie możecie się już doczekać?

18 komentarzy:

 1. "Chłopiec w walizce" wygląda ciekawie :) Ale ja bardziej wypatruję tytułów z fantastyki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystkie 3 wyglądają ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zapowiedzi, Evans też się znalazł, podobno za niedługo ma odwiedzić nasz kraj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda książka bardzo mnie interesuje, więc mam nadzieję, że uda mi się przeczytać je! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Guillaume Musso - Telefon od Anioła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo.. Musso też bym sobie przeczytała

   Usuń
 6. ,,Chłopca w walizce'' właśnie czytam, ale ciekawi mnie również książka ,,Dotknąć nieba''.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze wiedzieć, że "Ladacznica" to najnowsze dzieło autorki, która mnie zachwyciła "Pokojem" :) Z niecierpliwością będę wypatrywać tej książki na bibliotecznej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym chętnie przeczytała "Dotknąć nieba" i ogólnie zapoznała się z całą twórczością tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z książek, które przedstawiłaś najbardziej zaintrygował mnie "Chłopiec w walizce" chociaż i pozostałe zapowiadają się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. O nowym Evansie słyszałam ale o "Ladacznicy" już nie. Jeśli książka okaże się tak dobra jak jej poprzedniczka to z pewnością się skuszę.
  Ponoć na jesieni ma wyjść uwaga... - 4 tom "Cukierni pod Amorem" (informacja od wydawnictwa) więc wypatruję kolejnej części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na temat Cukierni czytałam masę pozytywnych opinii. będę się kiedyś musiała za nią rozejrzeć.

   Usuń
 11. Planuję Ladacznice przeczytac i może Chłopca też ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najnowsza książka Evansa zapowiada się świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle ich jest, że nie sposób zliczyć. Co chwilę jakaś nowa książka mi się marzy :) A z wybranych przez Ciebie wszystkie chętnie przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chłopca w walizce już mam przedpremierowo, a Ladacznica brzmi bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 15. "Ladacznica" będzie na bank bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń