21:02

Wielkie eksperymenty dla małych ludzi - Wojciech Mikołuszko

"Bo świat warto poznawać wszystkimi metodami, jakie są dostępne".

Najnowsza książka Wojciecha Mikołuszko to spełnione marzenie każdego dziecka - bawi, zachwyca, pozwala samodzielne przeprowadzać eksperymenty!

Poczynania wielkich naukowców, ich portrety, dokonania, w końcu drogi, którymi doszli do swoich odkryć. Od Archimedesa, przez Newtona po Paula Harrisa. Badanie gęstości cieczy i przedmiotów, czasu oraz toru spadania, sił magnetycznych.

Wszystko opowiedziane łatwym do zrozumienia, ale mądrym językiem. Ważne, że autor, niczego zanadto nie upraszcza, traktując dzieci, jak równoważnych sobie partnerów. Jedne testy wymagają asysty, inne można wykonać samodzielnie. Żaden nie wymaga wielkiego nakładu pieniędzy, a jedynie czasu i odrobiny chęci.

Historia najważniejszych odkryć na ziemi, zebrana w jednej, bogato ilustrowanej książce - taki tytuł warto mieć w domu.


Wojciech Mikołuszko "Wielkie eksperymenty dla małych ludzi"
Ilość stron: 168
Wyd. Agora
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Ola z książki zawsze z nami12 stycznia 2017 10:13

  Piękny pomysł na prezent. Dla chrześniaka będzie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł jak zawsze zapisuję,milusińskich mniejszych i większych mam pod dostatkiem,a taka książka to świetny pomysł na niebanalny prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne kompendium wiedzy dla kilkulatka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan Mikołuszko swoim autorytetem stwierdził, że pająk tygrzyk nie potrafi przekłuć naskórka człowieka. Widocznie mój palec nie jest pokryty naskórkiem, gdyż po dzisiejszym ugryzieniu przez tagrzyka pociekło mi z palca sporo krwi. Palec powiększył się o 2 mm w każdym wymiarze i bolał/krwawił jak po nadzianiu się na kolec lub drut.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger