07:00

Słońce i jej kwiaty - Rupi Kaur


Druga odsłona poezji autorstwa Rupi Kaur. Poezji nasyconej fizycznością i emocjami. Pełnej życiowych doświadczeń autorki oraz ilustracji, które magnetyzują równie mocno jak słowa. 

"jak to jest
że gdy coś się kończy
zaczynamy czuć to w pełni"

Słońce i jej kwiaty to opowieść o etapach dorastania. To historia życia człowieka, rozstania z kimś i ponownie rodzącej się miłości. W przyrodzie wszystko przebiega w odgórnie ustalonym rytmie. Jest więdnięcie, wzrastanie, rozwijanie się. Tak samo my opuszczamy rodzinne domy, migrujemy, walczymy z chorobami i strachem. Rupi Kaur oswaja tu przeprowadzkę do obcego kraju oraz bezwzględną politykę kontroli populacji, podokreślając jednocześnie odwagę, jaką wykazali się jej rodzicie.

Słońce i jej kwiaty to opowieść o korzeniach i świadomym kultywowaniu tradycji. Pochwała dla jej rodziny i poświęcenia w imię wolności. Poezja wyczulona na każdy szmer i dotyk, a przy tym bardzo prosta w odbiorze.

Cudowna Rupi, cudowne Słońce i jej kwiaty!

"zmienianie świata
to droga która nie ma końca"

Rupi Kaur "Słońce i jej kwiaty"
Ilość stron: 256
Wyd. Otwarte
Ocena: 6/6
Premiera: 28.02.2018r.

6 komentarzy:

 1. Z poezją mi nie po drodze, ale bardzo chciałabym to zmienić. Bardzo ciekawie zapowiada się ten tomik. Szczególnie jeśli jest o kultywowaniu tradycji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poezja i ja, jakoś do tej pory się nie polubiliśmy

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam,że jest świetna :) Super recenzja <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna Rupi, cudowne Słońce i jej kwiaty! - to jest tak prosta, a tak doskonała recenzja tego tomu. :) Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie miałam przyjemności spotkania, ale powoli dojrzewam do tej chwili ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger