08:13

Dziedzictwo Karny - Herbjørg Wassmo


Ostatnia część trylogii autorstwa Herbjørg Wassmo. Tom bardzo przeze mnie wypatrywany i mogę powiedzieć z całą świadomością - spełniający wszystkie, pokładane w nim oczekiwania.

Po tym jak Dina wyjechała z Norwegii, w Reinsnes pozostał jej syn oraz słysząca "pieśń morza" wnuczka. Karna cierpiąca po prostu na epilepsję, jest jeszcze bardziej naznaczona w środowisku niż czyni to samo pokrewieństwo z Diną. Burzliwe losy gospodarstwa - rosnące długi oraz romans jej syna, sprawiają, że Dina wraca w rodzinne strony. Tak historia zatacza krąg, a grzechy przeszłości wypływają na powierzchnię.

Dziedzictwo Karny to fantastyczna opowieść o ludziach żyjących na krańcu świata, gdzie natura nadaje rytm i dyktuje warunki. Przepełniona walką o posłuch i o szacunek historia kobiety, która choć pozostaje wierna swoim przekonaniom, potrafi negocjować i dostosowywać się do zmieniających się okoliczności. Zresztą tajemnica tej serii tkwi właśnie w bohaterach. W kobietach, które z racji czasów odsunięte są na dalszy plan społeczeństwa, a jednak mają głos i odwagę by głośno wyrażać swoje zdanie.

Nieśpieszna i magiczna saga o złożoności ludzkiej natury, o wyborze, zdradzie, przemocy oraz miłości. Przejmująca, refleksyjna i na wskroś uniwersalna. Mistrzostwo w czystej postaci.Herbjørg Wassmo "Dziedzictwo Karny"
Ilość stron: 412
Wyd. Smak Słowa
Ocena: 6/6

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawi mnie ta książka.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie i chyba się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Wassmo. Jak nikt inny potrafi opisywać ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyczuwam tu klimacik, zwłaszcza, że na co dzień nie czytam książek, które umiejscowienie akcji mają "na krańcu świata".

  OdpowiedzUsuń
 5. To koniecznie muszę zacząć od tomu pierwszego! Bo skoro trzeci tom spełnił wszystkie oczekiwania w nim poukładane, to czego chcieć więcej!? :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger