08:01

Dziewczyna we mgle - Donato Carrisi

Donato Carissi wie, jak zaskoczyć czytelnika. Kiedy człowiek oczekuje kryminału z góry zakłada, że fabuła oparta zostanie na dochodzeniu i poszukiwaniu mordercy. Sprawy komplikują się, kiedy centralnym punktem historii staje się policjant i jego chore ambicje, a przede wszystkim spore tendencje do naginania rzeczywistości.

Detektyw Vogel to medialna bestia. Śledczy, który bryluje w telewizji i jak mało kto, potrafi manipulować ludźmi oraz toczącym się dochodzeniem. W jego rozgrywce nie chodzi o prawdę, ale ujęcie przestępcy.  Widzowie mają być zadowoleni, a on... on ma być w centrum uwagi.

Jest wigilijny wieczór. Anna Lou wychodzi na nabożeństwo i ślad po niej ginie. Rodzą się pytania czy dziewczyna uciekła z domu czy stało się coś znacznie gorszego? W małej, bogobojnej miejscowości takie rzeczy miejsca nie mają. Przecież tu, nie dzieje się nic złego...

Nie wiem czy Carrisi zawsze tak przeobraża akcję, ale Dziewczyna we mgle jest po prostu genialna. Ciekawi, fascynuje, zdumiewa na każdym roku. Dawno nie czytałam tak dobrze skonstruowanej książki, a przede wszystkim kryminału, który byłby w stanie mnie zaskoczyć.

Rewelacja!
Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1754,4018,gra-singli.html
Donato Carrisi "Dziewczyna we mgle"
Ilość stron: 352
Wyd. Albatros
Ocena: 5,5/6

4 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger