08:37

Ogarnij się! - Sarah Knight

Kolejny tytuł autorki Magii olewania czyli umiejętności selekcjonowania obowiązków, ludzi i powinności. Ogarnij się! to jakby naturalna kontynuacja wniosków i zaleceń z poprzedniej książki. Pomaga zdefiniować cele, realizować je mimo mogących wystąpić trudności, a potem stawiać przed sobą coraz większe wyzwania. Autorka często używa sformułowania "sprawy nieolane" czyli generalnie wszystko, co mamy do załatwienia i uczy, jak w ich gąszczu nie oszaleć.

Zrozumienie znaczenia czasu, jest kluczem do zebrania się do kupy, a z kolei sekret zarządzania czasem, to nie zwolnienie czy przyspieszenie - to kwestia strategii i koncentracji.

Lubię Sarah Knight za to, że w lekki i zabawny, a nawet na pierwszy rzut oka lekko prześmiewczy i ironiczny sposób, uczy swoich czytelników organizacji oraz zachęca do pracy nad samym sobą. Gdyby tytuł książki brzmiał "Zarządzanie czasem", już na sam jego widok ziewnęlibyśmy z nudów. Ogarnij się! brzmi jak zawołanie przyjaciela - przywraca nas do pionu, a jednocześnie nie wywołuje zbędnej presji.

Poradnik bez moralizatorskiego zadęcia? Jestem na "tak" :)


Sarah Knight "Ogarnij się!"
Ilość stron: 256
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

4 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger