09:06

Manga sprzątania - Marie Kondo


Na początku była magia, Magia sprzątania, której wydanie okazało się być wielkim sukcesem. Z równie wielką wrzawą pojawiła się potem Tokimeki, czyli Magia sprzątania w praktyce, a dziś przychodzi pora na wersję dla opornych ;) Jeśli ktoś nie lubi czytać, ma uczulenie na poradniki i generalnie nie w smak mu jakieś wschodnie mądrości, Marie Kondo opracowała Mangę sprzątania - ilustrowaną, pełną humoru graficzną opowieść o porządku!

Główną bohaterką książki jest Chiaki Suzuki - młoda, energiczna dziewczyna, przytłoczona ilością rzeczy zalegających w jej mieszkaniu. W kryzysowym momencie, kiedy chaos nie pozwala jej już normalnie funkcjonować, wzywa na pomoc Konmari, tylko teoretycznie firmę sprzątającą...

Czy młoda Chiaki wyrwie się ze szponów chaosu? I czy ona oraz Marie Kondo znajdą nić porozumienia?

Manga sprzątania to praktyczne rady okiełznania domowego bałaganu, ubrane w przyjemną formę komiksu. Świetna sprawa i brawa dla Marie za oryginalny pomysł. Trochę do głosu dojdzie tutaj mój pesel, ale dla opornych na rady nastolatków, manga myślę, że idealnie się sprawdzi.  

Polecam każdemu.

Marie Kondo "Manga sprzątania"
Ilość stron: 192
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Z reguły nie sięgam po tego typu publikację, ale ta mnie zaciekawiła. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. W dzieciństwie byłem fanem komiksów miałem ich całe stosy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Manga sprzątania" to kapitalne wydanie, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Tytuł pełen przydatnych rad, który po prostu urzeka ilustracjami. Polecamy wraz z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I tak najszybciej się sprząta jak mają przyjść niezapowiedziani goście :P

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger