17:28

Bastion - Stephen King


W momencie poszukiwania idealnego prezentu na święta, Bastion Stephena King'a staje się pozycją wartą uwagi. Jest pięknie wydany, wciągający i co ważne, starczy na naprawdę długi czas. 

Ta ponad tysiąc stronicowa powieść jest jedną z najgrubszych, jakie w życiu widziałam. Historia toczy się wokół apokalipsy, jaką zgotował ludzkości wirus supergrypy zwanej "Kapitanem Tripsem". Kontakt z wirusem przeżył zaledwie jeden procent populacji, który podzielił się na dwa obozy. Pierwszy zwany Wolną strefą oraz drugi w Vegas. Zamieszkujące je osoby w symboliczny sposób odwzorowują wszystkie szczeble współczesnego świata. Są tu naukowcy, policjanci, zwykli sprzedawcy, kryminaliści oraz ludzie chorzy psychicznie. Obserwujemy, jak jedni wpływają na drugich. Jak się organizują, budują społeczność wedle nowych zasad, ale widzimy też, że spory udział mają w tym siły nadprzyrodzone. 

Mimo to ostrzegam, że kochający opisy i długie wprowadzenia King, na takiej ilości stron miał spore pole do popisu. Początkowo akcja rozgrywa się sprawnie, jednak im dalej w treść, tym tempo staje się bardziej jednostajne. King mistrzowsko skupia się na losach poszczególnych bohaterów, ale palpitacji serca w tym nie dostaniemy. 

Jeśli potrzebujecie zajęcia na coraz dłuższe wieczory, to Stephen spokojnie zajmie wam czas do przyszłorocznej wiosny.

       Za możliwość lektury dziękuję Wydawncitwu
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,46,4149,bastion.html

Stephen King "Bastion" 
Ilość stron: 1166
Wyd. Albatros
Ocena: 4,5/6

5 komentarzy:

 1. Proza Autora wciąż przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezła książka. Dobrze się czyta. Szybko😁. Zresztą ja lubię Kinga.

  OdpowiedzUsuń
 3. King jest moim mistrzem! Za Bastion wezmę się po Nowym Roku i mam wrażenie, że pochłonę go szybciutko :)

  PS Genialne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mistrz jest tylko jeden, choć faktycznie, ilością stron go poniosło. Wolę jednak jednak historie w wersji bardziej przyziemnej.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger