09:16

Wegańskie słodycze - Karolina Gawrońska


Autorka popularnego bloga kulinarnego Savory or Sweet, tym razem w wydaniu papierowym.

Wegańskie słodycze to książka z roślinnymi, zdrowszymi odpowiednikami produktów, które leżą na sklepowych półkach - raffaello, mleczna kanapka, twiks... Trochę szkoda, że Karolina Gawrońska nie pokusiła się o coś bardziej innowacyjnego. Zamienniki znanych batonów bez trudu znajdziemy na wielu stronach internetowych. Mnie na domiar złego, jeszcze drażni spolszczenie ich nazw oryginalnych i tak mamy tu "mikiłeja", "banti" czy "opero".

Do samej formy zapisu przyczepić się nie mogę, jest ona dla mnie jest idealna. Określenie liczy porcji, ich wartości odżywczych, czasu wykonania, wreszcie przejrzystość receptury i procesu przygotowania. Jedyne co, to zawiodłam się na pomyśle na książkę i nie podoba mi się jej oprawa graficzna, bardzo silnie nawiązująca do stylu lat 70-tych (nie jestem fanką pastelowej kolorystyki, ani ani takich form graficznych).

Liczyłam, że prócz zamienników, Karolina pokusi się na jakieś autorskie kompozycje, bo co jak co, ale pomysłów w głowie jej nie brakuje.Karolina Gawrońska "Wegańskie słodycze"
Ilość stron: 160
Wyd. Buchmann
Ocena: 3/6

5 komentarzy:

 1. Nie planuję zakupu tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że jest tu sporo przepisów, które można znaleźć w sieci. Jeszcze się zastanowię nad tą książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wegańskie słodycze - pierwszy raz się z tym spotykam, ale wegetarianizm jest mi i weganizm bliski, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepisów na zdrowe zamienniki nigdy dość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger