07:54

Horyzont - Jakub Małecki


Saper, który po powrocie do kraju nadal żyje Afgańskim koszmarem. Aktualnie powinien pisać. Ma umowę z wydawcą na reportaż ze wspomnieniami, ale za nic w świecie nie jest w stanie powrócić do tamtych wydarzeń. Boi się wszystkiego: od dźwięku domofonu, po pisk opon na asfalcie. Jedyne chwile wytchnienia to te spędzone z Zuzą, sąsiadką, która z jego pomocą stara się rozwikłać rodzinną zagadkę. 


Horyzont, kolejna wyjątkowa i maksymalnie szczera książka Jakuba Małeckiego. Popularność pisarza z roku na rok wzrasta i nie ma się czemu dziwić. To bez wątpienia jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. Jego przygoda z literaturą zaczęła się niewinnie od powieści podszytych grozą, by po kilku próbach pisania odkryć swoje miejsce - książki z duszą, z traumą, trudne opowieści o wojnie oraz dawnych czasach.

Im cięższa tematyka, tym lepsza Małeckiemu wychodzi książka. Temu też nad Horyzontem nie będę się rozpisywać. Jest w nim wszystko co najlepsze: historia, miłość, tajemnica, dwójka poturbowanych przez życie ludzi. Zuza i Mariusz.

Powieść pełna emocji. Koniecznie przeczytaj.


Jakub Małecki "Horyzont"
Ilość stron: 336
Wyd. SQN
Ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię twórczość Małeckiego, więc na pewno sięgnę po "Horyzont".

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę wreszcie poznać twórczość tego autora i planuję właśnie zacząć od tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger