17:50

Szeptacz - Alex North


Jedna z największych kampanii reklamowych, w jakich brałam udział. Okładkowy motyw podniesiony do miana ikony, a nawet swego rodzaju "maska" rozsyłana tradycyjną pocztą. Pewne jest, że takiej promocji, jaką otrzymał Szeptacz, pozazdrościć może mu wiele innych tytułów, ale czy ten szum jest w ogóle zasłużony? Czy książka rzeczywiście szarga nasze nerwy i sprawia, że boimy się zgasić światło nocą?

Cała historia to połączenie obyczaju i thrillera, z dużym naciskiem położonym na bohaterów. Mamy  tu relację ojca z synem, który stara się ułożyć życie po nagłej śmierci żony. Osiadają oni w małym miasteczku z nadzieją na czystą kartę i nowy początek. Niestety jeszcze nie wiedzą, jak mroczna przeszłość naznaczyła to miejsce. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięć osób. Prasa nadała mu pseudonim Szeptacz, ponieważ jak zeznają świadkowie, miał on zwyczaj szeptać pod oknami swych ofiar. Dziś dochodzi do podobnej zbrodni, a koszmary z przeszłości ponownie dają o sobie znać... 

Rzuciłam się na Szeptacza ciekawa, jak i czy w ogóle dobra jest ta książka. Ogólnie zaskoczyłam się pozytywnie. Podobało mi się to, w jaki sposób pisarz opisuje całe miasto i jego mieszkańców, jak pozwala poszczególnym bohaterom dojść do głosu, jak kreuje nasz obraz poszczególnych wydarzeń. Muszę jednak zaznaczyć, że akcja długo się rozkręca i jeśli kogoś nie interesują obyczajowe wybiegi, to w Szeptaczu nie ma czego szukać. Sama intryga również jest mało skomplikowana, natomiast chcąc przy książce po prostu się zrelaksować, nie można było trafić lepiej.

Szeptacz to klasyczne czytadło. Tyłka nie urywa, za to trzyma solidny poziom i daje wytchnienie po całym tygodniu pracy. Szukających rozrywki zapraszam do lektury, spragnionych łamigłówek odsyłam gdzie indziej.


Alex North "Szeptacz"
Ilość stron: 
Wyd. Muza
Ocena: 4/6

2 komentarze:

  1. Na pewno będę czytała tę książkę i mam wobec niej naprawdę duże oczekiwania. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z opinią. Dobra, ale nie rewelacyjna.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger