09:55

Zamiana - Beth O'Leary

Leena Cotton najmłodsza starsza konsultantka, najbardziej pracowita i łebska dziewczyna firmie. Do czasu. Widząc, jak powoli Leena wpada w błędne koło pracoholizmu i wyczerpania, szefostwo wysyła ją na przymusowe dwa miesiące wolnego. Jedni byliby w siódmym niebie wiedząc, że mają osiem tygodni pełnopłatnego luzu, ale nie Leena Cotton. Urlop wypoczynkowy, to dla niej ziszczenie największych koszmarów.

Niedługo po tym, odwiedza swoją babcie, szaloną i pełną energii Eileen, która zdaje się poszukiwać nowego kandydata na męża. Tak w przypływie chwili, Leena proponuje babci zamianę, wymienią się domami na dwa miesiące. Jedna pozna Londyn, w którym dawno temu chciała zamieszkać, a przy okazji jej liczba kandydatów do ręki znacząco się powiększy, a druga oderwie się od miejskiej rzeczywistości.

Zamiana to kolejna szalona powieść Beth O'Leary, a jej bezapelacyjną gwiazdką jest niemalże osiemdziesięcioletnia Eileen. Jej Londyńskie przygody, szczególnie te dotyczące mężczyzn, to obłęd w skarpetkach, ale i Leena na wsi nie próżnuje usiłując zorganizować średniowieczny festyn.

Serię "Mała Czarna" Albatrosa uwielbiam. Są to lekkie i przezabawne książki, które każdego będą w stanie wprawić w dobry humor, przy czym nie uciekają one od tematów ważnych, a nawet ciężkich, jak choroba czy strata bliskich osób. Beth O'Leary kolejny raz bawi i wzrusza czytelnika jednocześnie, sprawiając, że Zamiana to idealna lektura na kończące się powoli lato.  


Za możliwość lektury dziękuję Wydawcy.
Beth O'Leary "Zamiana"
Ilość stron: 416
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Coś dla mnie. Podobne do pisanej przeze mnie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością oczekuję na swój egzemplarz tej książki. ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię podobne historie, kiedy jedna osoba wchodzi w życie drugiej. Tyle już było podobnych opowieści, ale zawsze można trafić na coś nowego. Tutaj zdecydowanie jest wymiana z babcią. Zapisuję na listę "do przeczytania". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Współlokatorzy bardzo mi się podobali, chętnie przeczytam też tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł na fabułę, choć dla mnie chyba znów zbyt szalony. Nie odnajduję się jakoś w szalonych fabułach. Ale moooże kiedyś się skuszę jeśli najdzie mnie ochota na coś lżejszego.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger